API Group przenosi centrum dystrybucyjne w Amsterdamie
3 sty 2019 09:39

API Group poinformowała o przeniesieniu swojego zakładu dystrybucyjnego, działającego w ramach holenderskiego oddziału firmy, do ośrodka SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), zlokalizowanego przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Głównym celem, jaki przyświecał firmie w tej zmianie, była lepsza obsługa jej regionalnych klientów z Europy, możliwa dzięki stworzeniu dedykowanego ośrodka uwzględniającego części magazynową oraz biurową. Dostarczane będą stąd folie produkowane w holenderskim zakładzie API, przejętym przed dwoma laty w ramach akwizycji Amsterdam Metallized Products (AMP).
Od 2016 roku API Group konsekwentnie przenosiła do nowych miejsc produkcję i konfekcjonowanie folii dotychczas wytwarzanych przez AMP. Obecnie są one przetwarzane w zakładach API w Wielkiej Brytanii oraz należących do firmy Dunmore fabrykach w Niemczech.
Oddział w Amsterdamie, już w nowej lokalizacji, będzie funkcjonował jako centralny ośrodek API, dedykowany produkowanym przez firmę foliom. Dedykowany jest obsłudze jej klientów z Europy kontynentalnej: krajów Beneluksu, Niemiec i Skandynawii. Dostawy folii do pozostałych klientów z Europy realizują oddziały API zlokalizowane we Włoszech, Francji, w Wielkiej Brytanii oraz Polsce.
Zespół pracowników API działający w Holandii przeniesie się jednocześnie do nowo wybudowanego budynku, wykonanego zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju i wyposażonego w szereg elementów związanych z jego przeznaczeniem, tj. funkcjonowania jako wydajne centrum logistyczne. Umiejscowienie obok lotniska Schiphol w Amsterdamie, głównych autostrad i portów morskich powoduje, że ośrodek ten staje się dla API strategicznym centrum logistycznym, umożliwiającym właściwe funkcjonowanie łańcucha dostaw.
Mówi Oskar Schnitzer, kierujący sprzedażą w regionie obsługiwanym przez nowo powstałe centrum dystrybucyjne: „Amsterdam to ważna lokalizacja z punktu widzenia całego biznesu, a nowo powstały ośrodek logistyczny API pozwoli nam w jeszcze większym stopniu spełniać potrzeby klientów. Bliskość lotniska Schiphol, w połączeniu z proekologiczną i innowacyjną przestrzenią zapewnianą przez nowy budynek, sprawiają, że mamy do dyspozycji idealne miejsce, by jak najlepiej obsługiwać klientów z Beneluksu i Niemiec”.
Dino Kiriakopoulos, CEO firmy API Group, dodaje: „Od chwili przejęcia AMP naszym celem było z jednej strony przeniesienie produkcji z zakładów wytwórczych w Amsterdamie, by lepiej obsługiwać klientów i zwiększać sprzedaż w całym regionie, z drugiej – utrzymanie efektywnych dostaw produktów API za pośrednictwem najwyższej klasy ośrodka dystrybucyjnego. Wynajmując tak elastyczny pod względem funkcjonalności ośrodek, pozyskujemy miejsce umożliwiające nam właściwe ulokowanie zasobów i magazynowanie produktów wytwarzanych w ramach grupy, w krótkiej perspektywie redukując potencjalny negatywny wpływ Brexitu, zaś w ujęciu średnioterminowym – pozwalające nam na dalszy rozwój.
Ruch ten stanowi kolejny, ważny krok w kierunku optymalizacji działań API Group, mających zagwarantować jak najlepszą obsługę naszych klientów. Jednocześnie pragniemy zakomunikować, że Pim Hoing – dotychczasowy dyrektor zarządzający zakładem produkcyjnym w Amsterdamie, kończy swoją misję na tym stanowisku. Odegrał on niezwykle ważną rolę w procesie integracji holenderskiej fabryki w struktury API, znakomicie kierował tym oddziałem. Z całego serca dziękujemy mu za pracę, jaką wykonał na stanowisku dyrektora zarządzającego i życzymy mu samych sukcesów na dalszej drodze biznesowej”.
Opracowano na podstawie informacji firmy API Group

error: Kopiowanie zabronione!
cript>