Maszyna Mark Andy Digital Series sprawdza się w MD Labels
7 sty 2019 13:08

Zakupiona jakiś czas temu przez firmę MD Labels z Kalisza hybrydowa maszyna cyfrowa Mark Andy Digital Series to jedno z pierwszych takich urządzeń w naszym kraju i jednocześnie jedno z kilku działających w Europie. Po kilku miesiącach od wdrożenia drukarnia odnotowuje obecnie znaczący wzrost liczby klientów i zleceń.

„Instalacja cyfrowej maszyny Mark Andy Digital Series – mówi Marcin Jasiński, współwłaściciel MD Labels - przyniosła nam lawinowy wręcz przyrost zleceń. Maszyna była odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów. Wiedzieliśmy też, w jakim kierunku zamierzamy podążać, by w przyszłości pozyskać nowych zleceniodawców. Tym, co wyróżnia druk cyfrowy w stosunku do tradycyjnej techniki fleksograficznej, jest możliwość wydrukowania kilkunastu wzorów etykiet w jednym przebiegu. To oszczędność czasu przy realizacji danego zlecenia, energii, jaka potrzebna jest do działania maszyny, pracy ludzi, którzy muszą ją obsługiwać – wszystko to przynosi wymierne korzyści”.

Firma MD Labels powstała w 2016 r. Rozpoczęła działalność od konfekcjonowania białych etykiet, jednak wkrótce jej park sprzętowy powiększył się o maszynę do drukowania kolorowych etykiet w technice fleksograficznej. „Niemal od początku istnienia naszej firmy - kontynuuje Marcin Jasiński – przyglądaliśmy się też drukowaniu etykiet w technologii cyfrowej. Nie sądziliśmy jednak, że pojawi się ona w naszej drukarni tak szybko. Uważna obserwacja rynku, a także wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, które są dla nas zawsze priorytetem, spowodowały, że zaczęliśmy intensywnie rozważać tego typu inwestycję. Spadające nakłady, potrzeba produkcji różnorodnych wersji jednej etykiety, a więc ich personalizacja, przy zachowaniu wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny, to obecnie jedne z najważniejszych potrzeb i oczekiwań klientów.
Z firmą Mark Andy zetknęliśmy się po raz pierwszy na jednym z portali społecznościowych, gdzie trafiliśmy na reklamę dwóch maszyn z oferty tego producenta – Digital One i Digital Series. Skontaktowaliśmy się więc z centralą firmy w Stanach Zjednoczonych. Tam poinformowano nas, że w Polsce znajduje się siedziba jej europejskiego oddziału, a także centrum demonstracyjne, gdzie możemy obejrzeć i przetestować interesujące nas urządzenia. W ciągu niespełna pół godziny skontaktował się z nami polski przedstawiciel Mark Andy i w ten dość niecodzienny sposób zaczęła się nasza współpraca”.

Początkowo firma MD Labels rozważała zakup maszyny Digital One. Ostatecznie, po rozmowach i wszechstronnych testach obu urządzeń w centrum pokazowym Mark Andy w Warszawie, wybór padł na maszynę Digital Series. Urządzenie uwzględnia rozwiązania bazujące na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej. To tzw. hybrydowa platforma druku, w ramach której zintegrowano moduły drukujące w technice inkjet UV, zespoły fleksograficzne oraz systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania.

Marcin Jasiński podkreśla, że podczas testowania maszyny Digital Series pozytywnym zaskoczeniem była bardzo wysoka jakość aplikacji koloru białego, jaką oferuje to urządzenie. Przy jego wyborze istotna była także modułowość tego rozwiązania. „Digital Series – mówi - to platforma, którą można w pełni skonfigurować i dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta. Co więcej – można ją rozbudowywać wraz z rozwojem potrzeb drukarni i jej klientów. To bardzo ważne dla nas, ponieważ już myślimy o rozbudowie i wyposażeniu naszej maszyny o kolejne moduły pozwalające na produkcję etykiet typu peel-off. Umożliwi nam to kompleksową realizację zamówień dla naszych zleceniodawców”.

Podsumowując zrealizowaną inwestycję, Marcin Jasiński podkreśla zalety Mark Andy – producenta i dostawcy urządzenia. „Nasz wybór podyktowany był przede wszystkim możliwościami, jakie oferuje maszyna Digital Series – w szczególności jej elastycznością. Jednak ważna były dla nas także możliwość współpracy z firmą, która znajduje się w Polsce, z jej lokalnymi technikami, serwisantami, doradcami. Firma Mark Andy dołożyła wszelkich starań, aby pomóc nam sprawnie wdrożyć urządzenie. Proces ten trwał niespełna 3 tygodnie i wkrótce mogliśmy rozpocząć drukowanie prac dla naszych klientów. Współpracę z Mark Andy także pod tym względem oceniamy zatem bardzo pozytywnie”.

Więcej na temat firmy i inwestycji można dowiedzieć się  z filmu, który znajduje się na kanale You Tube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=e6KTbB2533E

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy