Michelman rozszerzył umowę dystrybucyjną z Safic-Alcan
8 sty 2019 11:36

1 stycznia br. zaczęła obowiązywać nowa umowa dystrybucyjna między firmami Michelman oraz Safic-Alcan, międzynarodowym dystrybutorem specjalistycznych produktów chemicznych, która od teraz dotyczy również Europy Centralnej, Polski i Turcji.

Biorąc pod uwagę sukces, jaki odniosła Safic-Alcan jako dystrybutor szerokiej gamy dodatków do powłok, modyfikatorów powierzchni oraz rozwiązań do powlekania papieru i opakowań na rynkach francuskim i brytyjskim, firma Michelman postanowiła wykorzystać do sprzedaży swych wyrobów spółki-córki Safic-Alcan zlokalizowane w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Serbii i Turcji.

„Wybór naszej firmy przez Michelmana na dystrybutora ich produktów na rynkach o wysokim potencjale jest dla nas doskonałą wiadomością, ponieważ to kluczowy gracz w obszarze powłok i chemii specjalistycznej” - powiedział Philippe Combette, dyrektor generalny Safic-Alcan.

„Safic-Alcan ma reputację wynikającą z wysokiej jakości usług oraz silnego wsparcia technicznego, dlatego jesteśmy niezwykle zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy i włączenia w jej zakres rynków Europy Centralnej oraz Turcji. Ta inicjatywa pomoże nam również we wzmocnieniu naszej obecności w tym regionie” - dodał Paul Griffith, dyrektor ds. marketingu, wiceprezes i dyrektor zarządzający dla obszaru EMEA w Michelman International SARL.

Na podstawie informacji firmy Michelman opracował TK

cript>