Massivit 3D otwiera centrum demonstracyjne w Belgii
10 sty 2019 14:17

Zainteresowanie technologią druku 3D w rejonie EMEA systematycznie rośnie. W ten trend wpisuje się oferta izraelskiego producenta wielkoformatowych drukarek 3D, firmy Massivit 3D Printing Technologies. Massivit odnotowuje coraz lepsze wyniki sprzedaży, co istotnie wpłynęło na podjęcie decyzji o uruchomieniu nowego centrum demonstracyjnego w Brukseli.

We współpracy z odnoszącym sukcesy lokalnym dystrybutorem - firmą Digital Dot - Massivit 3D planuje otwarcie nowego obiektu o powierzchni 160 m2. Producent spodziewa się, że zlokalizowana w kolebce belgijskiego sektora druku wielkoformatowego 2D nowa lokalizacja szybko zdobędzie popularność. Celem inwestycji jest prezentacja innowacyjnych, wielkoformatowych rozwiązań w zakresie druku 3D. Jednocześnie centrum demonstracyjne ma stać się centralą dla rozległej europejskiej sieci dealerskiej Massivit 3D. Będzie także gościć potencjalnych klientów oraz umożliwiać przeprowadzanie testów i badań.

Plan nowego obiektu obejmuje recepcję, salon wystawowy oraz przestrzeń demonstracyjną, które zostały zaprojektowane z myślą o inspirowaniu i pobudzaniu wyobraźni odwiedzających. Goście będą mogli oglądać próbne wydruki 3D powstające na flagowej drukarce 3D Massivit 1800 oraz Massivit 1500, drukujących z prędkością do 35 cm/13,7 cala na osi Z na godzinę.

Jak stwierdził dyrektor generalny Massivit 3D, Avner Israeli: „Znajdowanie się bliżej klientów, zarówno obecnych, jak i potencjalnych, jest dla nas priorytetem. Dzięki centrum demonstracyjnemu dostawcy usług będą mogli uzyskać natychmiastowy dostęp do technologii, łatwiej też dostrzegą potencjalne możliwości rozwoju, które oferuje wielkoformatowy druk 3D w Massivit 3D.”

Dyrektor operacyjny Digital Dot, Sofie Demeyer dodaje: „Mamy długotrwałą relację z Massivit 3D. Możliwość zorganizowania podobnego obiektu w naszym regionie to dla nas zaszczyt. Nowy ośrodek pomoże zainspirować dystrybutorów i klientów, którzy chcą eksplorować potencjał druku 3D w ramach rozszerzania istniejących usług lub wejść na nowe rynki.”

Centrum demonstracyjne zostanie oficjalnie otwarte 16 stycznia 2019 roku o godzinie 14:00.

Na podstawie informacji firmy Massivit 3D opracowała BZ