Ploter 3 w 1 z atramentami polimerowymi
15 sty 2019 10:31

Mutoh ValueJet 1938TX dzięki unikalnym atramentom polimerowym UltraVision Textile pozwoli na bezpośredni zadruk tkanin naturalnych i syntetycznych, a dodatkowo pozwoli zadrukować bezpieczne tapety, dekoracje czy też np. papiery plakatowe.

UltraVision Textile to innowacyjne atramenty do druku bezpośredniego na różnych materiałach takich jak bawełna, poliester, len, wiskoza itd. Dzięki nim cyfrowa produkcja tkanin jest skrócona o procesy prania i suszenia.

Atrament jest zgodny z REACH oraz ekopaszportem OEKO-TEX i cechuje się brakiem wolnych związków organicznych. Wydruki są odporne na światło UV.

Mutoh ValueJet 1938 TX to zaawansowany ploter dwugłowicowy. Sprawdzi się w produkcji: odzieży, tapicerek, odzieży kąpielowej, elementów wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam itd. Jego produktywność umożliwi zarówno druk wzorów testowych, indywidualnych, jak i nisko- oraz średnionakładowej cyfrowej produkcji tekstylnej.

TX” ma możliwość zadruku materiałów o szerokości do 1,91 metra. Mogą to być tkaniny zarówno o otwartej, jak i zamkniętej strukturze. Atrament przechodząc przez te pierwsze spływa do specjalnie zaprojektowanej rynny odprowadzającej atrament.

Maksymalna prędkość plotera Mutoh ValueJet 1938TX sięga 73 m2/h. Typowa prędkość produkcyjna (komercyjna) kształtuje się na poziomie około 40 m2/h.

Tekstylia często cechują się znacznym ciężarem i specyficznym sposobem prowadzenia, dlatego bardzo ważne są odpowiedni naciąg i równe prowadzenie. Inżynierowie z fabryki Mutoh zaprojektowali specjalny, ciężki system do prowadzenia tkanin. System ten umożliwia załadunek beli o wadze do 100 kg i pozwala na zadruk zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej nawiniętej tkaniny.

Mutoh ValueJet 1938TX został wyposażony we wszystkie technologie stosowane w najnowszych ploterach serii „X” przeznaczonych do produkcji reklamowej. Może pracować m.in. pod kontrolą zaawansowanego oprogramowania RIP – ONYX.

Wszechstronny Mutoh ValueJet 1938 TX daje szerokie możliwości produkcyjne w wielu branżach. Z jego nieprzeciętnych możliwości skorzystają firmy z branż reklamowej, dekoratorskiej, odzieżowej, wystawienniczej, a także producenci gadżetów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium