Sun Chemical na targach RemaDays Warsaw 2019
16 sty 2019 14:35

Po raz kolejny już wśród wystawców Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw znajdzie się firma Sun Chemical. Na wspólnym stoisku z firmami Zinart, E-Ploter i Service Call (jego dystrybutorami) będzie prezentować rozwiązania ze swojej bogatej oferty, dedykowane przede wszystkim drukowi cyfrowemu oraz sitodrukowi.

„RemaDays Warsaw – mówi Krzysztof Ostrowski z polskiego oddziału firmy Sun Chemical - to wydarzenie w coraz większym stopniu dedykowane branży poligraficznej, zwłaszcza jej części związanej z drukiem cyfrowym. Ponieważ firma Sun Chemical posiada szereg produktów skierowanych do tego sektora, dlatego od lat bierzemy w nim aktywny udział. Wśród najważniejszych promowanych przez nas produktów podczas tegorocznej edycji tych targów znajdą się m.in. atramenty ekosolwentowe do druku wielkoformatowego, atramenty twardosolwentowe oraz farby sublimacyjne dla tekstyliów, zarówno do druku bezpośredniego, jak i pośredniego, znajdujące zastosowanie w ploterach wielkoformatowych. Na targach zostaną również zaprezentowane produkty skierowane do technologii sitodrukowej”.

Prezentowane atramenty ekosolwentowe do druku wielkoformatowego (wśród nich Streamline ESL HPQLO, ESL2 HPQLO i Ultima HPQLO) - jak podaje producent - zapewniają wysoką jakość druku i są zgodne z produktami OEM w zakresie kolorystyki i efektów drukowania. Mogą być używane w różnych ploterach wielkoformatowych i spełniają – zdaniem Sun Chemical - najbardziej rygorystyczne wymogi dla najnowszych rozwiązań sprzętowych do drukowania tego typu. Jak zapewnia firma, do głównych cech tych produktów należą: wysoka jakość, jasne i żywe kolory, niski poziom zapachu i niezawodność, a także duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Są odpowiednie do różnych nośników, m.in. do folii winylowych typu backlit i frontlit, bannerów, papierów blueback oraz siatek.

Na targach RemaDays Warsaw 2019 firma Sun Chemical będzie również prezentować farby sublimacyjne - SunTex Sonata DDE i SunTex Sonata DTE - do zadrukowywania tekstyliów. Jak podaje producent, korzyści płynące z ich zastosowania są bardzo duże. Atramenty DDE oraz DTE, odpowiednio - do aplikowania pośredniego lub bezpośredniego - nie zawierają lotnych związków organicznych, zapewniają wysoką trwałość przy zastosowaniach zewnętrznych, odpowiednią widoczność po obu stronach tkaniny (np. w przypadku flag dwustronnych), a także możliwość jej prania.

„Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – dodaje Krzysztof Ostrowski. – Można tu będzie porozmawiać z przedstawicielami naszej firmy na tematy związane z drukowaniem, uszlachetnianiem, zabezpieczeniami”.  

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical