Kolejna nowość Summa
21 sty 2019 14:59

Na początku tego roku Summa wprowadzi na rynek kolejny model systemu tnącego serii F. Tym razem będzie to F3220 w „tekstylnym” rozmiarze 3,27 x 2,10 m.

Wprowadzenie nowego rozmiaru plotera do serii F, obejmującej już kilka wariantów, było podyktowane wymaganiami stale rosnącego i obiecującego rynku tekstylnego.

Geert Pierloot, kierownik ds. marketingu produktów firmy Summa, zauważa: „Nowy rozmiar w portfolio naszych płaskich systemów tnących z zaawansowanymi systemami wykończeniowymi wzbogaca naszą ofertę, zwłaszcza dla branży tekstylnej.

Wraz z niedawnym wprowadzeniem mocniejszego obrotowego modułu High Torque (HT RM), Summa F3220 jest idealnym „koniem” do pracy na rynku tekstylnym. Sprawdzi się w obróbce wszelkiego rodzaju flag, tkanin, siatek i banerów.”

Ploter Summa F3220 będzie się charakteryzował „tekstylnym” obszarem roboczym o szerokości 327 cm i długości 210 cm. Zostanie on podzielony na 7 niezależnych stref podsysu, które można będzie niezależnie aktywować i deaktywować. Za podsys będzie odpowiadać zewnętrzna pompa.

„Plotery Summa serii F to „szyte na miarę” systemy, które znajdą zastosowanie od poligrafii przez reklamę po różnego rodzaju produkcję, np. tekstylną. Dodatkowe moduły można wybrać na etapie zamawiania maszyny, a także w dowolnym momencie, aby rozszerzyć możliwości produkcyjne” - dodaje Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe, polskiego dostawcy systemów tnących Summa.

Wielonarzędziowa głowica w Summa F3220 pozwoli zainstalować wszystkie moduły dostępne dla urządzeń Summa serii F.

Ploter Summa F3220 w standardowej konfiguracji posiada moduł noża wleczonego, moduł ADC (funkcja automatycznej kontroli głębokości), kamerę (optyczny system rozpoznawania znaczników i ramek cięcia), oprogramowanie oraz system bezpieczeństwa użytkownika.

Z kolei moduł noża aktywnego jest najmocniejszym i najbardziej wszechstronnym rodzajem narzędzia tnącego - siła nacisku sięga 12 kg, dokładność cięcia wynosi 0,05 mm, akceleracja głowicy sięga 1G.

Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwalają na dopasowanie parametrów cięcia do bardzo szerokiej gamy materiałów. Na wielofunkcyjnej głowicy można zamontować trzy różne narzędzia. Po zamontowaniu system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału.

Dzięki zróżnicowanemu systemowi prowadzenia mediów możliwe jest skuteczne cięcie materiałów z roli, arkusza czy w postaci płyt (np. formatki PVC, pianki, drewno). Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymują materiał w trakcie obróbki. System przewijanego stołu „conveyor” pozwala na przesuwanie materiału znacznie dłuższego niż wymiar stołu. Zestaw kołnierzy prowadzących rolę pozwala na precyzyjne prowadzenie materiałów rozwijanych z rolki.

Nóż tnący poradzi sobie z cięciem najbardziej wymagających materiałów dostępnych w postaci roli. Nóż odcinający z pojedynczym ostrzem przetnie bardziej wymagające materiały (folie samoprzylepne, cienki karton, tektura). Z kolei nóż odcinający z podwójnym ostrzem pozwala na cięcie jeszcze bardziej wymagających mediów jak folie magnetyczne i tekstylia. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym czy płyt kanalikowych.

Nóż typu „heavy-duty” do cięcia najgrubszych materiałów pozwoli zrealizować obróbkę np. płyt, wykładzin, dywanów. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest najlepszym rozwiązaniem do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Różnorodne narzędzia bigujące pozwalają na obróbkę szerokiej gamy kartonu. Moduł noża wleczonego pozwala na szybkie nanoszenie opisów i cięcie mediów. Siła nacisku noża wynosi maksymalnie 600 g.

Summa F3220 jest wyposażony w 4 pylony z wbudowanym laserem, stanowiące „wirtualne ogrodzenie”, które zabezpiecza maszynę i przestrzeń wokół niej. Ploter pracuje z pełną mocą, przełączając się na tryb bezpieczny po przekroczeniu bariery i pozwalając na zmianę parametrów.

Axis Control jest standardowo dostarczanym oprogramowaniem. Pozwala ono w pełni kontrolować parametry urządzenia. Zoptymalizowany system ekranu dotykowego daje możliwość szybkich zmian parametrów pracy plotera. Dodatkowo maszyna jest wyposażona w pilota.

SummaFlex to aplikacja pozwalająca na przygotowanie projektu, post-processing oraz import gotowych plików. Obsługiwane są najpopularniejsze formaty z AutoCAD, Adobe Illustrator, CorelDRAW. Program umożliwia płynne włączenie plotera F-Class do już istniejącej infrastruktury sprzętu i oprogramowania w pracowni.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>