Maszyny SHIKI PJ Series w polskich zakładach
22 sty 2019 09:57

Rok 2018 zakończył się dla firmy DLM z Gdyni sprzedażą 3 maszyn na rynku polskim. Jak na pierwszy rok działania firmy i wprowadzenia nowej marki SHIKI to duży sukces.

Japońska firma SHIKI jest znana od 40 lat na polskim rynku z maszyn analogowych. Kupione w latach 80. XX w. działają i produkują do dziś, wzbudzając zachwyt doskonałą precyzją. Jednakże cyfrowa maszyna UV LED od SHIKI była nowością, która potwierdziła legendarną precyzję Japończyków.

Doskonała sprzedaż to głównie zasługa samej maszyny i jakości jej wydruków. Każdy, kto je widział, potwierdza niezwykłą wręcz precyzję i dokładność, szczególnie przy małej czcionce i druku w kontrze. Niewielkie zużycie tuszu nie tylko powoduje, że jest to najtańszy wydruk na rynku, lecz również daje możliwość użycia tej maszyny do drukowania na bardzo cienkich foliach termokurczliwych. Przeprowadzone próby dały doskonały efekt.

Wraz z pojawieniem się japońskiej maszyny cyfrowej SHIKI inkjet UV, w której koszt wydruku jest istotnie niższy niż proponowane do tej pory koszty wydruku maszyn cyfrowych, nastąpi nowa era. Japońska precyzja i doskonała elektronika tłumaczą, dlaczego tak wiele obiecujemy sobie po produktach z Japonii. Każda drukarnia, która nie chce wypaść z rynku i chce mieć jeszcze marże na druku cyfrowym, powinna poważnie się zastanowić nad SHIKI PJ Series.

Maszyna cyfrowa SHIKI PJ Series uzyskuje niezwykłą jakość wydruku dzięki zastosowaniu głowic KYOCERA, o zmiennej wielkości kropli od 3 do 13 pikolitrów, w technologii Drop-on-demand. Zmienna kropla jest podsuszana po każdym kolorze w systemie Pinning UV LED, zanim ostatecznie zostanie dogłębnie wysuszona zimnymi lampami LED. Zapewnia to nie tylko najwyższą jakość wydruku, oszczędność energii, dłuższe życie lamp i ekologiczność procesu, ale również możliwość druku na materiałach wrażliwych na temperaturę lub trudno przyjmujących tusze. Maszyna drukuje na każdym standardowym podłożu do flekso, bez primera, a także na folii, kartonie, laminacie do tub czy tekstyliach, również kolorem białym i lakierem wybiórczym.

Maszyna do druku cyfrowego SHIKI PJ Series wprowadzana do Europy przez firmę DLM z Gdyni ma również rozsądną cenę. Nie tylko oferuje najtańszy wydruk cyfrowy, ale też pokonuje konkurentów oszczędną wielkością inwestycji. Występuje w trzech standardowych szerokościach wstęgi: 120, 250 i 350 mm, w zestawie CMYK + biały, koroną i Pinningiem UV LED w standardzie. Ze swoją doskonałą jakością i niezwykle niskimi kosztami wydruku zapewne szybko stanie się przebojem i będzie kupowana nawet przez drukarnie mające już tonerową maszynę cyfrową, aby zwiększyć marże na etykietach cyfrowych i wejść w druk średnionakładowy (50 tys. - 100 tys.) etykiet.

Opracowano na podstawie informacji firmy DLM

error: Kopiowanie zabronione!
cript>