Partnerstwo firm Koenig & Bauer i Tetra Pak
24 sty 2019 14:33

Specjalizująca się w produkcji opakowań do żywności firma Tetra Pak poinformowała, że będzie pierwszym przedsiębiorstwem w swoim sektorze oferującym kolorowy druk cyfrowy na opakowaniach kartonowych dzięki partnerstwu z firmą Koenig & Bauer.

Koenig & Bauer pracuje obecnie nad skonstruowaniem maszyny cyfrowej o pełnej szerokości, która zostanie zainstalowana w zakładzie Tetra Pak w Denton w Teksasie. Testy operacyjne nowych opakowań z kartonu zadrukowanego cyfrowo planowane są – jak informuje Koenig & Bauer – na początku rok 2020 u klientów północnoamerykańskich.

Technologia druku cyfrowego ułatwi zarządzanie projektem, skracając czas od projektu do druku i tworząc nowe możliwości w dziedzinie składania zamówień oraz personalizacji produktów.

Dla marek napojowych będzie to oznaczało nowe korzyści takie jak dynamiczny druk na opakowaniach i możliwość drukowania różnych wzorów w ramach tego samego zamówienia.

Charles Brand, wiceprezes ds. zarządzania produktami i działalności handlowej w Tetra Pak, komentuje: „Nasza inwestycja w tę maszynę cyfrową świadczy o naszej chęci dostarczania klientom najbardziej aktualnych technologii w miarę, jak cyfrowa rewolucja zmienia nasz sposób prowadzenia businessu.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ