Nilpeter świętuje 100-lecie istnienia
28 sty 2019 11:40

1 maja 2019 r. w swej siedzibie w duńskim Slagelse firma Nilpeter będzie obchodziła okrągłą, setną rocznicę istnienia. Założone w 1919 r. przez dwóch przyjaciół przedsiębiorstwo zaczynało od serwisowania maszyn do druku gazet w centrum Kopenhagi, by po 5 latach działalności wypuścić na rynek swoją pierwszą semirotacyjną maszynę drukującą Simplex (1924 r.), która – w różnych wersjach – pozostała w ofercie firmy do lat 70. ubiegłego stulecia. Po wynalezieniu podłoży samoprzylepnych Nilpeter skoncentrował się na biznesie etykietowym. Do dzisiaj firma pozostaje w rękach rodziny założycieli i obecnie jest zarządzana przez 3. (Lars Eriksen) oraz 4. (Peter Eriksen) pokolenie właścicieli.

Obecnie Nilpeter produkuje maszyny do druku etykiet i opakowań giętkich na trzech kontynentach: w Europie, Ameryce Północnej oraz w Azji. Firma przywiązuje ogromną wagę do niezmiennej jakości maszyn i utrzymuje ją dzięki samodzielnej produkcji kluczowych podzespołów, wysokiemu poziomowi automatyzacji oraz wszechstronnej kontroli jakości.

Nilpeter posiada liczne oddziały, które realizują strategię globalnego, niezawodnego wsparcia klientów zarówno na lokalnym, jak i międzynarodowym gruncie.

Maszyny Nilpetera zachowują od lat łatwo rozpoznawalną linię wzorniczą. Duńska tradycja prostoty projektowania w połączeniu z wysokim poziomem funkcjonalności pozostaje priorytetem w fazie rozwojowej i jest widoczna po dziś dzień. Projektując swoje maszyny firma pamięta o potrzebach nowej generacji operatorów maszyn, którzy oczekują nowoczesnego interfejsu użytkownika oraz intuicyjnej obsługi.

Pięć nowoczesnych Centrów Technologii (w Danii, USA, Tajlandii, Indiach oraz Brazylii) prezentuje stale najnowsze produkty firmy Nilpeter i stanowi doskonałe miejsce spotkań z klientami. Co więcej, poddostawcy oraz partnerzy biznesowi mogą wykorzystywać je do testowania nowych trendów technologicznych.

Przez lata Nilpeter przesuwał granice technologicznej doskonałości, tworząc liczne i liczące się innowacje, które kształtowały przemysł druku etykiet, takie jak druk UV-flekso, technika sitodruku rotacyjnego drop-in czy pierwsza kompletna platformowa maszyna offsetowa. Firma opiera się na silnych fundamentach i rozwija się w zgodzie ze spójną wizją przyszłości.

„Marka Nilpeter jest obecnie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej dzięki bliskim kontaktom biznesowym oraz innowacjom produktowym. Cenimy współpracę, zarówno z klientami, dostawcami, jak i partnerami branżowymi. Pragniemy dzielić się naszym doświadczeniem oraz blisko współpracować z czołowymi dostawcami technologicznymi, z myślą o tworzeniu wartości z klientami oraz dla klientów. Zainspirowani przez najnowsze trendy technologiczne, nasi wykwalifikowani, inteligentni pracownicy nieustannie tworzą i wdrażają nowe rozwiązania, co pozwala nam pozostać innowacyjną siłą napędową w branży druku. Wprawdzie korzystamy ze 100 lat doświadczeń, jednak nie jesteśmy zakorzenieni w przeszłości, ale koncentrujemy się na tym, co będzie działać w przyszłości” - powiedział Lars Eriksen, prezes i dyrektor generalny Nilpeter A/S.

W związku z okrągłą rocznicą „100 lat innowacyjności” Nilpeter przygotował wiele atrakcji dla swych pracowników, klientów, partnerów oraz dostawców, które będą się odbywać przez cały rok 2019.

Na podstawie informacji firmy Nilpeter opracował TK