The Label Makers inwestuje w drugi system Tau 330 RSC
30 sty 2019 10:37

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego o przemysłowej charakterystyce, ogłosił, że firma The Label Makers zainwestowała w drugą drukarkę do etykiet Tau 330 RSC po zauważalnym wzroście popytu ze strony klientów i właścicieli marek dzięki wykorzystaniu cyfrowej technologii inkjet UV firmy Durst.

Maszyny produkcyjne Durst Tau 330 RSC, zainstalowane w styczniu, przyniosły kolejny skok jakości oraz 60-procentowy wzrost możliwości produkcyjnych The Label Makers, znanej jako Labmak, z siedzibą w Bradford w Wielkiej Brytanii, w której późną jesienią ub.r. zostały pomyślnie ukończone testy beta pierwszego na świecie systemu RSC.

„Kolejny raz otrzymujemy niesamowitą jakość fotograficzną - powiedział David Webster, dyrektor zarządzający firmy Labmak, która zainwestowała blisko 2,5 mln funtów w technologię Durst w ciągu ostatnich 6 lat. - Potrzebujemy elastyczności, zapewnienia ciągłości oraz przemysłowej skali produkcji, aby sprostać naszym wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów. Durst Tau 330 RSC zapewnia nam to wszystko, a nawet więcej: dostarcza drukowanie z prędkością 78 m/min (245 stóp/min).

Wymagania klientów stale się zmieniają. W segmencie etykiet standardem jest obecnie, że daty dostawy są zmieniane co godzinę - już nawet nie odbywa się to z dnia na dzień. Dlatego musimy zapewnić elastyczność drukowania na obu maszynach, a czasem nawet przenosić prace z maszyn flekso. Oprogramowanie Durst Workflow umożliwia nam swobodną obsługę plików po naszej stronie, aby zadania mogły być natychmiast modyfikowane bez konieczności wysyłania pliku z powrotem do studia, co może zabrać nawet 20 minut. Wszelkie zmiany są teraz wykonywane w ciągu 5 minut - to są realne oszczędności czasu”.

Webster dodał: „Jakość druku jest fenomenalna. Teraz obsługujemy sieci supermarketów, które żądają zleceń drukowanych w technologii inkjet zamiast fleksografii ze względu na żywe, intensywne kolory, efekt sita i perfekcyjne pasowanie wydruków. Inwestycja w drugie Tau 330 RSC daje nam możliwość realizacji prac dla większej liczby klientów oraz ułatwia obsługę tych obecnych. Wcześniej używaliśmy maszyn Durst Tau głównie w segmencie produktów pielęgnacji osobistej. Teraz, z nowymi możliwościami, produkujemy wszystko od etykietowania żywności po etykiety na wina i alkohole wysokojakościowe, wykorzystując do tego systemy Durst Tau 330 RSC.”

Helmuth Munter, manager segmentu druku etykiet i opakowań w firmie Durst, powiedział: „The Label Makers z Wielkiej Brytanii daje najlepszy przykład realizacji naszego hasła: „Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość” i pokazuje, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu technologii Durst. Tau 330 RSC może obsługiwać szeroki zakres podłoży dla bardzo szerokiego spektrum opcji i aplikacji. Pokazana po raz pierwszy na Labelexpo 2017, maszyna jest teraz zainstalowana w ponad 25 lokalizacjach, w całej Europie. Jest to najnowocześniejsza, zmieniająca reguły gry technologia, oferująca najwyższe prędkości drukowania, dostępna również w wersji ekonomicznej, w przystępnej cenie na globalną skalę dla szerokiej gamy klientów, w tym również dla małych i średniej wielkości dostawców etykiet.”

Durst Tau 330 RSC oferuje szerokość druku 330 mm w połączeniu z prędkością drukowania do 78 m/min w rozdzielczości 1200x1200 dpi. Dzięki temu maszyna osiąga wydajność produkcyjną na poziomie 1448 m² na godzinę. Drukuje w 8-kolorach (CMYK + W + OVG) wykorzystując nowe, wysokopigmentowe tusze, zapewniające wyjątkową jakość druku zbliżoną do flekso, pozwalające osiągnąć blisko 95 proc. kolorów z przestrzeni Pantone.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst

error: Kopiowanie zabronione!
cript>