Konferencja AFIP 2019
31 sty 2019 11:45

Tegoroczna konferencja Advanced Functional & Industrial Printing odbędzie się w dniach 27-28 marca w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Düsseldorfie. Wydarzenie adresowane do producentów OEM, właścicieli marek, drukarzy i naukowców dostarczy najnowszych informacji na temat zmian na rynku druku przemysłowego wykorzystywanego w procesach produkcyjnych.

W 2008 r. europejskie stowarzyszenie będące centrum wiedzy na temat rynków druku przemysłowego, funkcjonalnego i specjalistycznego po raz pierwszy zorganizowało wydarzenie o nazwie Membrane Switch Symposium. W 2011 roku sympozjum przekształciło się w konferencję Advanced Functional Printing. Rosnące zapotrzebowanie rynku doprowadziło do dalszego rozwoju koncepcji – impreza zorganizowana pod tym szyldem w 2013 r. przyciągnęła 160 delegatów z 30 firm.

Dzięki wsparciu wiodących producentów rynku sitodruku i druku cyfrowego, AFIP z powodzeniem kontynuuje edukację na temat druku produkcyjnego. Funkcjonalne i przemysłowe aplikacje drukowania prowadzą do zmian w procesach produkcyjnych. Technologie sitodrukowe i cyfrowe szybko dostosowują się do wymagań rynku i otwierają nowe możliwości. Konferencja AFIP jest obecnie jedyną europejską imprezą szerokiego zasięgu, która dostarcza producentom horyzontalny wgląd w świat druku przemysłowego, w tym: drukowanej elektroniki, paneli, membran oraz druku dekoracyjnego na różnych podłożach.

Opracowano na podstawie informacji ESMA