Printeos Group przeprowadza cyfrową transformację z Durst Tau 330 RSC
15 lut 2019 13:46

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego o przemysłowej charakterystyce, ogłosił, że Printeos Group zainwestował w inkjetową, drukującą w jednym przebiegu maszynę Durst Tau 330 RSC, aby przeprowadzić transformację cyfrową.

Europejski specjalista w dziedzinie produkcji etykiet samoprzylepnych wybrał ten system, aby umożliwić przekształcenie produkcji w Adhesivos del Segura, firmie w Murcji, w południowo-wschodniej Hiszpanii, którą nabył 3 lata temu. Założona w 1986 r. Adhesivos del Segura odnotowywała
wzrost rok po roku, który odzwierciedlał rozwój przemysłu spożywczego Murcji. Obecnie zatrudnia 154 osoby i współpracuje z wiodącymi markami z branż: spożywczej, kosmetycznej, przemysłowej i wellness.

Druk cyfrowy będzie odgrywał kluczową rolę w Printeos Group w średnio- i długoterminowej strategii na rynku etykiet, dlatego też Adhesivos del Segura została wybrana na lidera wzrostu na rynku hiszpańskim. Carlos Coll, manager segmentu etykiet w Printeos Group wyjaśnił, że pierwszym krokiem po przejęciu było rozpoczęcie procesu digitalizacji. Przeprowadzono ankietę i oceniono 15 opcji. “Od razu zdaliśmy sobie sprawę, że technologia atramentowa inkjet była najodpowiedniejszą opcją ze względu na jej wydajność produkcyjną i niższe koszty operacyjne” - stwierdził.

Wybrano Durst Tau 330 RSC, ponieważ wspierał on podejście przemysłowe, wysokonakładowe. Coll dodał: “Naszym pierwszym celem było osiągnięcie możliwości cyfryzacji na poziomie co najmniej 10 proc. produkcji Adhesivos del Segura już w pierwszym roku. Aby osiągnąć ten cel, potrzebowaliśmy systemu o bardzo wysokiej wydajności. Ponadto wymagające rynki, na których działamy, oczekiwały wyższego poziomu jakości, a obecnie nie wszystkie rozwiązania inkjetowe są w stanie to zaoferować. System Durst Tau RSC wyprzedza propozycje konkurentów i był jedynym, który mógł równocześnie spełniać obydwa wymagania.”

Carlos Espinosa, odpowiedzialny za dział prepress i szef projektu cyfrowego, potwierdził, że instalacja poszła dobrze: “Etap rozruchu był szybki i prosty, a maszyna pracuje już na dwie zmiany - powiedział. - Przejścia kolorów oraz zarządzanie światłami i cieniami są niesamowite. Maszyna oferuje również żywe, intensywne kolory, które nasi klienci naprawdę uwielbiają.”

Wszystkie zamówienia poniżej 2000 metrów są od razu przypisane do Durst Tau, ale po dodaniu opcji Jumbo, umożliwiającej użycie rolek podłoża o długości 4000 metrów, maksymalna wielkość realizowanego zlecenia zostanie znacznie zwiększona.

Coll podsumowuje: “W przyszłości konkurencja będzie coraz większa, a branża etykiet będzie nadal rosła w tempie od 4 do 6 proc. Printeos Group zakłada ambitne cele i oczekuje wzrostu na poważnym poziomie. Wiemy jednak, że aby to osiągnąć, musimy robić wszystko, co w naszej mocy i najlepiej jak się da oraz być przygotowanymi na spełnienie wszelkich wymagań, również tych, które dopiero pojawią się od naszych klientów w przyszłości ".

Helmuth Munter, manager segmentu etykiet i opakowań w firmie Durst, powiedział: “Wartościowy rozwój, którego oczekuje Printeos Group, idzie w parze z naszą własną wizją świetnej perspektywy dla branży. Cieszymy się, że po tak gruntownej analizie rynku Printeos Group wybrała nasze Tau 330 RSC, które w znaczący sposób przyczynia się do rynkowego sukcesu. Drukowanie etykiet cyfrowych w przystępnych cenach jest teraz dostępne dla coraz większej liczby producentów i dostawców etykiet.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst

cript>