BOBST Open House
18 lut 2019 10:08

BOBST Firenze wraz z partnerami REVO i Mouvent zaprasza na jedno z największych wydarzeń branży etykietowej. W dniach 2-3-4 kwietnia br. firmy te przedstawią główne innowacje w produkcji etykiet i opakowań wykorzystując cyfryzację w sposób, jakiego nie było do tej pory.

W świecie, w którym personalizacja, krótki przebieg, zarządzanie kolorami, produktywność, elastyczność i optymalizacja kosztów to słowa kluczowe, uczestnicy Open House dowiedzą się, jak BOBST, Mouvent i partnerzy REVO pomogą właścicielom marek przewidzieć zmiany na rynku i dostosować się do nich.
Open House potrwa trzy dni. Każdego dnia między 10:00 a 17:00 będą się odbywać prezentacje oraz sesje technologiczne. Każdy zainteresowany może wybrać dzień, w którym odwiedzi siedzibę BOBST Firenze we Włoszech pod Florencją (Via Fratelli Cervi 76, 50013 Capalle, Campi Bisenzio): wtorek 2.04.2019, środę 3.04.2019 lub czwartek 4.04.2019.

Pokazy będą dotyczyć innowacyjnych technik druku cyfrowego Mouvent w technologii REVO Digital Flexo.

BOBST Firenze wraz z partnerami REVO i Mouvent pokaże, jak zarządzać zadaniami od jednej etykiety do miliona etykiet w najtrudniejszych kolorach Pantone. Zaoferuje pełną cyfryzację produkcji etykiet, zapewniając możliwości realizacji najbardziej wymagających zadań, terminowo i w sposób opłacalny.

Podczas Open House zostaną zaprezentowane:

- Digicolor: BOBST (światowa premiera). Pierwszy w pełni cyfrowy i natychmiastowy „Digital & Instant” system dopasowywania koloru. Stały kolor na każdym podłożu, u każdego operatora, w każdym kraju. Kolor jest cyfrowo mierzony i dopasowywany w każdej sekcji drukowej. Prawdziwa rewolucja w druku flekso.

- Monitorowanie poziomu suszenia (Curing Level Monitoring CLM Lab Equipment) Flint (światowa premiera). Instrument off-line, który czyta poziom wysuszenia farb UV na wydrukowanej próbce. Nie wydaje certyfikatu, ale w połączeniu z certyfikatami migracji farb (Ink Migration Certificates), śledzeniem dozowania farb UV (UV Dose Tracking) oraz standardami REVO monitoruje, czy druk etykiet i opakowań jest zgodny z normami bezpieczeństwa dla żywności (Food Safety)

- Nowa maszyna cyfrowa LB702-UV: Mouvent. ECG inkjet UV -  druk cyfrowy z prędkością 100 m/min oraz rozdzielczością 1200 x1200 lpi. Następny krok w druku cyfrowym.

- Nowa głowica flekso Flower IoD: BOBST (światowa premiera). IoD (Ink-on-Demand). Pierwszy system flekso, który umożliwia druk bez dotykania farb  zarówno w sekcji drukowej, jak i przy przygotowywaniu. System szybko i dokładnie dopasowuje kolor przy minimalnym zużyciu farby i minimalnym odpadzie surowca. Dla nowej generacji drukarzy.

Opracowano na podstawie informacji organizatora