Złoty Medal dla drukarki Mutoh ValueJet 1938 TX
19 lut 2019 15:13

Mutoh ValueJet 1938 TX z atramentami polimerowymi UltraVision TX to kompletna technologia do druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych, sztucznych i tapetach, która podczas targów RemaDays Warsaw 2019 otrzymała Złoty Medal „The Prize for Innovations”.

Mutoh ValueJet serii TX dzięki unikalnym atramentom polimerowym UltraVision Textile pozwoli na bezpośredni zadruk tkanin naturalnych i syntetycznych, a dodatkowo pozwoli zadrukować bezpieczne tapety, dekoracje czy też np. papiery plakatowe. Dzięki nim cyfrowa produkcja tkanin jest skrócona o procesy prania i suszenia.

Atrament jest zgodny z REACH oraz ekopaszportem OEKO-TEX i cechuje się brakiem wolnych związków organicznych. Wydruki są odporne na światło UV.

„Jesteśmy dumni, że ta nowatorska, kompletna technologia została doceniona przez konkursowe jury podczas największych w naszej branży targów w Polsce i tej części Europy jednocześnie zdobywając tytuł „The Prize for Innovations” w najcenniejszym, złotym kolorze i wyprzedzając wiele rynkowych nowości” - mówi Paweł Stania z firmy Atrium będącej polskim dystrybutorem ploterów Mutoh.

Mutoh ValueJet 1938 TX to zaawansowany ploter dwugłowicowy. Sprawdzi się w produkcji: odzieży, tapicerek, odzieży kąpielowej, elementów wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam itd. Jego produktywność umożliwi zarówno druk wzorów testowych, indywidualnych, jak i nisko- oraz średnionakładowej cyfrowej produkcji tekstylnej.

TX ma możliwość zadruku materiałów o szerokości do 1,91 m. Mogą to być tkaniny zarówno o otwartej, jak i zamkniętej strukturze. Atrament przechodząc przez te pierwsze spływa do specjalnie zaprojektowanej do tego celu rynny odprowadzającej.

Maksymalna prędkość plotera Mutoh ValueJet 1938 TX sięga 73 m2/h. Typowa prędkość produkcyjna (komercyjna) kształtuje się na poziomie ok. 40 m2/h.

Ploter jest wyposażony w specjalny, ciężki system do prowadzenia tkanin, umożliwiający załadunek beli o wadze do 100 kg i pozwalający na zadruk zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej nawiniętej tkaniny.

Mutoh ValueJet 1938 TX został wyposażony we wszystkie technologie stosowane w najnowszych ploterach serii „X” przeznaczonych do produkcji reklamowej.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>