Udany debiut firmy Introzap na RemaDays
20 lut 2019 14:08

Podczas premierowej obecności na targach RemaDays Warsaw 2019 firma Introzap prezentowała przykłady opakowań luksusowych z tektury litej, wykonanych w zaawansowanych liniach produkcyjnych marki Kolbus (której Introzap jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce). Ponadto można było uzyskać informacje na temat maszyn BCS Autobox (firmy przejętej jesienią ub.r. przez Kolbus) przeznaczonych do wytwarzania opakowań z tektury falistej.
„Nasz targowy debiut na RemaDays Warsaw uważamy za udany – mówi Jolanta Szafranek, odpowiedzialna za marketing w firmie Introzap. – Prezentowane na stoisku opakowania, wykonane z udziałem maszyn Kolbus, przyciągały uwagę wielu odwiedzających nas gości, zwłaszcza – co naturalne – z sektora produkcji opakowań. Jednak z uwagi na charakter targów, w dużej mierze skierowanych do branży reklamowej, odnotowaliśmy sporo odwiedzin ze strony firm także z tego segmentu rynkowego. Nie zabrakło właścicieli marek, poszukujących nowych rozwiązań, które pozwolą uatrakcyjnić i podnieść walory wzrokowe opakowań ich produktów. Z tego też względu rozmowy biznesowe na naszym stoisku dotyczyły głównie opakowań luksusowych z tektury litej”.
W ofercie firm Kolbus i Introzap od kilku już lat znajdują się zaawansowane maszyny do ich produkcji, wśród których flagowym rozwiązaniem jest linia BOXline. To modułowy system, umożliwiający dopasowanie konfiguracji do specyfiki produkcji i oczekiwań końcowych klientów. „Targi RemaDays potwierdziły trend wzrostowy, jeżeli chodzi o opakowania premium – kontynuuje Jolanta Szafranek. – Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku sprzedaży detalicznej w dużej mierze to opakowanie, jego atrakcyjny wygląd, wskazuje na wartość dodaną oferowaną przez znajdujący się w środku produkt i decyduje o sukcesie rynkowym bądź jego braku. Rośnie znaczenie uszlachetnień, efektów specjalnych, niebanalnych wykończeń – wszystko to jest możliwe do zrealizowania z udziałem linii Kolbus. Mamy zatem nadzieję, że jej promocja na sukcesywnie odbywających się imprezach targowych, także dedykowanych opakowaniom, przełoży się na kolejne wdrożenia w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych”.
Targi RemaDays były też okazją do promocji rozwiązań BCS dedykowanych produkcji opakowań z tektury falistej, które pojawiły się w ofercie firmy Introzap kilka miesięcy temu. „To efekt przejęcia marki BCS Autobox przez naszego strategicznego partnera biznesowego – firmę Kolbus – mówi Jolanta Szafranek. – Po raz pierwszy wspólnie pojawiliśmy się na poznańskich targach Taropak, następnie – na wystawie ExpoOPAKOWANIA w Sosnowcu. Dzięki rosnącej intensywności naszych działań marketingowych świadomość rynku o ubiegłorocznej fuzji jest coraz większa”.
„Bardzo nas to cieszy, gdyż baza maszyn BCS Autobox zainstalowanych w Polsce jest całkiem spora – dodaje Adam Pietrasik, specjalista ds. sprzedaży w firmie Introzap. – Pracują one zarówno w firmach specjalizujących się w produkcji opakowań, jak i u końcowych użytkowników, którzy uznali, że posiadanie własnej linii wytwórczej – zamiast podzlecania krótkich i średnich serii na zewnątrz – jest bardziej opłacalne. Maszyny BCS Autobox to bardzo przyjazne dla użytkownika, kompaktowe i ekonomicznie uzasadnione rozwiązania, więc mamy nadzieję na dynamiczny przyrost ich instalacji na polskim rynku”.
Kolejna okazja do spotkania z przedstawicielami firmy Introzap i oferowanymi przez nią rozwiązaniami nadarzy się już w kwietniu br. „Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas na targach RemaDays Warsaw i już dzisiaj zapraszamy na nasze stoisko podczas kolejnej edycji targów Packaging Innovations w Warszawie. Mamy nadzieję, że przyniosą one kolejne, interesujące spotkania biznesowe” – podsumowuje Jolanta Szafranek.

Opracowano na podstawie informacji firmy Introzap