Epson podsumowuje targi RemaDays Warsaw 2019
22 lut 2019 09:50

W gronie ponad 800 wystawców targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2019 nie mogło zabraknąć firmy Epson, która na ponad 100 m2 powierzchni obleganego przez gości stoiska zaprezentowała całą gamę urządzeń dla odbiorców związanych z poligrafią, reklamą oraz branżą tekstylną.

To właśnie druk na tekstyliach był istotnym wyróżnikiem tegorocznej obecności firmy Epson na targach. Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się prezentowane w czasie pracy drukarki: sublimacyjna SureColor SC-F9300 o szerokości zadruku 64 cale oraz znacznie mniejsza SC-F2100. Ten drugi model pozwala nanosić grafikę bezpośrednio na gotowe ubrania czy torby. Zaletą obu modeli jest wysoka jakość druku cyfrowego dzięki zastosowaniu głowic Micro Piezo.

Stoisko Epson na Rema było też pierwszą w Polsce okazją do zapoznania się z efektami pracy powstałej we współpracy z firmą Robustelli drukarki DTF Monna Lisa Evo Tre. Choć z racji potężnych gabarytów samo urządzenie nie pojawiło się w Nadarzynie, to cykliczne prezentacje filmów mu poświęconych, a przede wszystkim ekspozycja próbek produkcyjnych na różnorodnych nośnikach (bawełna, len, jedwab, poliestry itp.) przekonująco potwierdzały jego ogromne możliwości. Monna Lisa jako jedyna drukarka cyfrowa jest w stanie skutecznie zastąpić produkcyjne maszyny rotacyjne  wykorzystujące technologię analogową znacznie skracając czas  produkcji, realizując minimalne nakłady i zapewniając wysokiej jakości efekty.

„Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach obraz jest najskuteczniejszym sposobem komunikacji, dlatego tak ważne, by materiały marketingowe charakteryzowały się najwyższą możliwą jakością. Obserwujemy dywersyfikację nośników oznakowań i komunikatów reklamowych, z roku na rok coraz większy udział w nich mają tekstylia. Dlatego intensywnie rozwijamy dedykowane im portfolio drukarek atramentowych – od stosunkowo niewielkiej SC-F2100 do druku DTG poprzez rozwiązania sublimacyjne, aż po zastępującą tradycyjną linię produkcyjną DTF uniwersalną Monna Lisa Evo Tre. Ze wszystkimi można było zapoznać się na naszym stoisku – powiedział Tomasz Kuciński, senior account manager – LFP z firmy Epson. - Samo wydarzenie było także doskonałą okazją, żeby przekonać się na własne oczy, że urządzenia Epson gwarantują świetną jakość wydruków przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów. Cieszyć może również frekwencja – stanowisko Epson przez cały czas trwania targów było miejscem intensywnych odwiedzin partnerów, obecnych, jak i przyszłych klientów zainteresowanych rozwiązaniami druku atramentowego oferowanymi przez Epson.”

Profesjonalny druk fotograficzny LFP reprezentowały podczas imprezy urządzenia z serii SureColor-P, w tym SC-P10000 wyposażona w zestaw 10 kolorowych tuszów UltraChrome Pro oraz SC-P7000 ze Spectroprooferem, który w czasie rzeczywistym zapewnia dokładny pomiar kolorów, gwarantując ich identyczne odwzorowanie. O klasie oraz niezawodności tych urządzeń można było przekonać się obserwując na bieżąco produkcję wydruków wielkoformatowych. Warto podkreślić, że oprócz plików demonstracyjnych podczas RemaDays z użyciem SC-P7000 z myślą o nadchodzącej wystawie drukowana była seria prac czołowego polskiego fotografa architektury – Tomasza Kuczyńskiego.

Istotnym uzupełnieniem oferty dla marketingu i druku oznakowań na stoisku firmy były też nowe modele z rodziny SC-T5400 i SC-T5100 oraz wielkoformatowe urządzenie MFP SC-T7200 MFP dla pracowni projektowych i architektonicznych do zastosowań CAD/GIS. Z kolei ostatnie słowo w dziedzinie druku biurowego reprezentował model Epson Enterprise – drukarka atramentowa dla biznesu o prędkości wydruku dwustronnego 100 stron na minutę. Poza szybkością charakteryzuje ją także niezwykła wydajność – do 100 tys. stron na jednym zasileniu w atrament.

Epson dziękuje wszystkim gościom, którzy odwiedzili stoisko firmy na RemaDays 2019 i już dziś zaprasza na ich kolejną edycję za rok.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

cript>