Lamina i Baumer rozwijają partnerstwo
25 lut 2019 09:52

Lamina System, jeden z wiodących producentów maszyn do laminowania i klejenia z siedzibą w Boras (Szwecja) oraz niemiecka firma Baumer, specjalizująca się w przemysłowych systemach klejenia oraz systemach zarządzania jakością, planują rozszerzyć globalną współpracę. Na mocy przyszłej umowy Baumer ma stać się preferowanym dostawcą dla linii produktów Lamina FOLDER GLUER i GLUELINE.

Kompaktowe urządzenia FOLDER GLUER oraz maszyny z serii GLUELINE są dostępne w wersjach z systemami klejenia na zimno i/lub gorąco. Klienci coraz częściej oczekują jednak bardziej elastycznych rozwiązań. Wzmocniona stabilność łączeń klejowych jest szczególnie istotna z punktu widzenia realizowanych procesów produkcyjnych, zwłaszcza w produkcji wyświetlaczy POS i opakowań. Linie produktów Laminy mają konstrukcję modułową i mogą być elastycznie konfigurowane z wykorzystaniem dowolnej liczby wariantów. Dzięki temu są w stanie sprostać stale zmieniającym się wymaganiom rynku dotyczącym zaawansowanych modeli opakowań i wyświetlaczy.

Cenimy Baumer jako dostawcę najwyższej jakości systemów aplikacji kleju, dostawcę, który jest niezwykle elastyczny i szybko reaguje na specjalne wymagania klientów. Spodziewamy się, że dzięki umowie i wsparciu ze strony naszego partnera wzrośnie zakres możliwości obsługi kluczowych obszarów rynku” - mówi Peter Hjalmarson, dyrektor zarządzający w firmie Lamina, chwaląc bliskie partnerstwo z niemieckim producentem i dodaje: „Bogata oferta Baumer obejmuje produkty i kompleksowe rozwiązania, które sprawdzają się w przypadku nawet najbardziej nietypowych zastosowań, zwłaszcza jeśli chodzi o wyświetlacze w punktach sprzedaży, dla których projektanci nieustannie wymyślają nowe, pełne wyzwań geometrie i struktury.”

Wpisujące się w koncepcję Przemysłu 4.0 systemy klejenia na gorąco typu Xmelt będą miały coraz większe znaczenie dla Laminy, wspierając integracje maszyn w ramach systemów informatycznych. W związku z rosnącymi wymaganiami w zakresie produkcji bezusterkowej w przemyśle opakowaniowym Lamina zamierza, na życzenie nabywców, integrować systemy kontroli jakości firmy Baumer w ramach oferowanych urządzeń.

Poszukując optymalnych rozwiązań dla klientów, specjaliści Baumer współpracują bezpośrednio z lokalnymi dystrybutorami oraz partnerami Laminy. Jeden z przedstawicieli, litewska firma GK Trade sprzedaje obecnie nowe urządzenia Laminy, jak również modernizuje używane maszyny, wyposażając je w systemy Baumer. Dyrektor generalny GK Trade - Giedrius Kalciunas pomógł zainicjować współpracę między firmami Lamina i Baumer.

Na podstawie informacji firmy Lamina opracowała BZ

cript>