PlasticExpress po targach RemaDays Warsaw 2019
25 lut 2019 15:18

PlasticExpress to sklep internetowy, umożliwiający samodzielne projektowanie i zamawianie płyt o dowolnym kształcie, wykonanych z pleksi bądź poliwęglanu.

„W tym roku PlasticExpress po raz pierwszy zaprezentował swoją ofertę na targach RemaDays Warsaw i możemy śmiało powiedzieć o sukcesie naszego udziału w tej imprezie. Zaskoczyła nas duża frekwencja odwiedzających, co przełożyło się na zainteresowanie naszą propozycją. Odwiedzający stoisko PlasticExpress mieli możliwość zapoznać się z funkcjonalnością naszego sklepu internetowego i oferowanymi przez niego opcjami. Klienci mogli zobaczyć, jak samodzielnie zaprojektować kształt finalnego produktu, nie generując przy tym zbędnych kosztów w postaci odpadów; jak wybrać odpowiednie podłoże i technologię umożliwiającą precyzyjne cięcie materiałów nawet do 20 mm grubości (gdzie indziej w zasadzie niedostępną), a także jak szybko przebiega u nas proces kalkulacji, którą można przeprowadzić jednocześnie rozmawiając z potencjalnym klientem przez telefon. To wymierne korzyści, które przekładają się na biznes”.

Opinię tę potwierdzają współpracujące z PlasticExpress firmy; niektóre z nich również pojawiły się na targach RemaDays. „Platformę sprzedażową PlasticExpress poznaliśmy jakiś czas temu i obecnie już tylko tam zamawiamy swoje prace. To doskonały, innowacyjny sklep internetowy, gdzie zlecenia realizowane są bardzo szybko, taniej i w wysokiej jakości” – mówi Jacek Szlendak, właściciel firmy Aklen z Torunia. Specjalizuje się ona w kompleksowej obsłudze firm jako agencja reklamowa i drukarnia cyfrowa, a także obsługuje klientów w zakresie artykułów biurowych. Dla wielu z nich wykonuje nietypowe prace z pleksi, ale również np. tabliczki przydrzwiowe z otworami do biur czy instytucji. Już tylko na przykładzie tego zlecenia Jacek Szlendak wymienia korzyści współpracy z PlasticExpress. Wcześniej Aklen zlecał je w jednym z zakładów w Toruniu. „Mimo iż nasz wcześniejszy dostawca jest z tego samego miasta, okazało się, że z PlasticExpress realizacja naszych zamówień odbywa się teraz znacznie sprawniej, bez żadnych opóźnień – mówi. – Jeśli dostaję informację, że mój produkt będzie za 2 dni, to tak rzeczywiście jest. Co więcej, już na wstępnym etapie otrzymuję niemal natychmiastową wycenę swojego zlecenia, dzięki czemu mogę też wyliczyć precyzyjnie i szybko swoją usługę klientowi. Wcześniej zdarzało się, że musiałem czekać na taką wycenę, a w tym czasie czasami mój klient znalazł już innego dostawcę. Innym razem z kolei czekanie na produkt końcowy opóźniało zakończenie całego projektu z naszej strony i taka sytuacja była nie do przyjęcia. Obecnie z PlasticExpress wszystko odbywa się sprawnie. (...) Ze względu na fakt, że PlasticExpress realizuje bardzo dużo prac, wycinanie różnych kształtów odbywa się u nich w bardziej ekonomiczny sposób, bo jest po prostu dobrze zaplanowane. W związku z tym cena dla mnie – zlecającego - nie uwzględnia żadnych odpadów, co ma istotne znaczenie dla ceny końcowej danego produktu”.

„Klienci tacy jak Aklen coraz częściej dochodzą do wniosku, że efektywniej jest zlecić określoną pracę w PlasticExpress niż wykonywać ją we własnym zakresie. Zamiast inwestować we własne maszyny, materiały i ponosić koszty związane z ich przetwarzaniem, mogą zająć się pozyskiwaniem klientów i sprzedawaniem finalnych produktów, a zamawiany u nas produkt zawsze otrzymają na czas” – mówi Marcin Rynkowski.

Użytkownicy podkreślają też, że PlasticExpress to sklep przyjazny i intuicyjny. „To narzędzie proste w obsłudze, a jednocześnie wydajne i elastyczne – mówi Krzysztof Rudnicki, właściciel agencji brandingowej 3inOne z Wrocławia, kolejny klient PlasticExpress.pl. – Nasza agencja od 29 lat zajmuje się tym wszystkim, co wpływa na decyzje zakupowe konsumenta w punkcie sprzedażowym od oznakowania punktu, komunikacji reklamowej po personalizację przestrzeni. W ciągu 3 dni obsługujemy do 300 placówek detalicznych, więc czas w naszym przypadku jest szczególnie cenny. Kiedy na rynku pojawił się PlasticExpress ze swoją ofertą wykonania każdego zlecenia w 48 h - przyznam – nie wierzyliśmy w to i postanowiliśmy go sprawdzić. Przygotowaliśmy dla nich 15-20 różnych, niełatwych produkcji, żeby przekonać się, czy faktycznie na rynku polskim pojawił się operator, który w krótkim czasie zrealizuje skomplikowane zlecenia (w naszym przypadku były to półprodukty, które po złożeniu dawały nam pełny produkt). Ku naszemu zdumieniu okazało się, że PlasticExpress poradził z tym sobie rewelacyjnie dotrzymując obiecanego terminu i zapewniając wysoką jakość.(...)”.

Kolejny klient to firma z zupełnie innej branży. Plasma Investment jest przedsiębiorstwem realizującym działania inwestycyjne w obszarze nowych technologii. Tworzy unikatowe rozwiązania, pozwalające na modyfikację struktury materiałów twardych i cieczy za pomocą wyładowania jarzeniowego na poziomie atomowym. „W zakresie tych rozwiązań – mówi Sławomir Adamski z firmy Plasma Investment - tworzymy ich prototypy, a także urządzenia przedprodukcyjne. Tu niejednokrotnie potrzebujemy półproduktów do ich wykonania. Korzystaliśmy wcześniej z pomocy innej firmy o podobnym profilu, jednak platforma PlasticExpress znacznie ułatwiła nam działania w tym zakresie. To proste w obsłudze rozwiązanie, które jest szybkie i bezpieczne. Szybkie, bo 72 godziny na wykonanie zlecenia to czas, którym PlasticExpress faktycznie się wyróżnia. Ten termin jest nie tylko dotrzymywany, ale bywa, że zlecenie realizowane jest nawet szybciej. (…) Jeśli chodzi o bezpieczeństwo – w zakresie naszej działalności, która polega w dużej mierze na projektowaniu innowacyjnych rozwiązań, nie jesteśmy skorzy do tego, żeby komukolwiek zlecać wykonanie ich prototypów czy części składowych, z których sami je tworzymy. Współpraca z PlasticExpress również w tym zakresie jest dla nas zadowalająca. Warto również podkreślić, że istotnym elementem naszej współpracy z każdym naszym podwykonawcą jest ekologia. PlasticExpress również zwraca na te aspekty uwagę, choćby w podejściu do odpadu, jaki powstaje przy produkcji z pleksi – tak organizuje swoją pracę, że ten odpad w zasadzie nie obchodzi zlecającego, co przekłada się też na korzystniejszą cenę całego zlecenia”.

„Cieszy nas fakt, że stworzone przez nas rozwiązanie przynosi tak wiele korzyści naszym użytkownikom – podsumowuje Marcin Rynkowski. - Mamy nadzieję, że ich opinie zachęcą kolejnych klientów do współpracy z nami lub choćby wypróbowania naszego sklepu. (...)”.

Opracowano na podstawie informacji firmy PlasticExpress