Sun Chemical po targach RemaDays Warsaw 2019
26 lut 2019 09:47

„Bohaterami” pierwszego planu prezentacji Sun Chemical podczas targów RemaDays Warsaw 2019 - na wspólnym stoisku z firmami Zinart i E-Ploter - były atramenty sublimacyjne do tekstyliów oraz ekosolwentowe do druku wielkoformatowego.

Na tegorocznych targach RemaDays Warsaw, podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, firma Sun Chemical promowała przede wszystkim swoje rozwiązania do zadrukowywania tekstyliów. Oprócz farb dla tego sektora na stoisku była prezentowana maszyna do druku sublimacyjnego; odwiedzający je goście mogli więc zobaczyć produkcję z użyciem farb Sun Chemical w pracy „na żywo”. „Targi RemaDays Warsaw, mimo coraz wyraźniejszej obecności na nich dostawców rozwiązań dla poligrafii, to przede wszystkim impreza skierowana do branży reklamowej – mówi Krzysztof Ostrowski z firmy Sun Chemical. - Tekstylia to jeden z jej obszarów, gdzie staramy się być coraz wyraźniej obecni. Od jakiegoś czasu zintensyfikowaliśmy nasze działania w zakresie dostarczania na ten rynek rozwiązań Sun Chemical i odnotowujemy tu sukcesy. To rynek o ogromnym potencjale. Nadal chcemy go poznawać i zagospodarowywać, ponieważ produkty, które posiadamy w swojej ofercie, to bardzo dobre atramenty, które przynoszą użytkownikom duże korzyści i otwierają przed nimi nowe możliwości”.

W ofercie Sun Chemical są trzy serie atramentów do druku sublimacyjnego przeznaczone zarówno do druku bezpośredniego na materiałach, jak i pośredniego. W zakresie druku pośredniego firma zaprezentowała podczas targów dwa nowe atramenty fluorescencyjne. „To ciekawa propozycja, która może wyróżnić produkt i dlatego cieszyła się sporym zainteresowaniem naszych gości” – mówi Krzysztof Ostrowski. Poza tym na stoisku były prezentowane atramenty SunTex Sonata DDE i SunTex Sonata DTE. Pierwsze to atramenty termosublimacyjne, opracowane z myślą o druku bezpośrednim na tkaninach poliestrowych; drugie to atramenty sublimacyjne przeznaczone do zadrukowywania poliestrowej odzieży sportowej. Atramenty DDE oraz DTE (odpowiednio do aplikowania pośredniego lub bezpośredniego) nie zawierają, jak podkreśla Krzysztof Ostrowski, lotnych związków organicznych, zapewniają wysoką trwałość przy zastosowaniach zewnętrznych, odpowiednią widoczność po obu stronach tkaniny, a także możliwość jej prania.

„Od wielu lat oferta działu cyfrowego firmy Sun Chemical jest nieustannie powiększana – mówi Krzysztof Ostrowski. - Wśród produktów z serii Digital, na promocję których zdecydowaliśmy się podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw, znalazły się atramenty ekosolwentowe do druku wielkoformatowego - Streamline ESL HPQLO, ESL2 HPQLO i Ultima HPQLO. To atramenty w coraz większym zakresie poszukiwane przez użytkowników różnych modeli maszyn wielkoformatowych”.
Jak zapewnia producent, gwarantują one wysoką jakość druku i są zgodne z produktami OEM w zakresie kolorystyki i efektów drukowania. Spełniają przy tym najbardziej rygorystyczne wymogi dla najnowszych rozwiązań sprzętowych do drukowania tego typu. Do głównych cech tych produktów należą: wysoka jakość, jasne i żywe kolory, niski poziom zapachu i niezawodność, a także duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Są odpowiednie do różnych nośników.

Firma Sun Chemical promowała również innowacyjne rozwiązanie do pakowania swoich produktów. „To specjalne worki typu pouch – mówi Krzysztof Ostrowski - które gwarantują bezpieczeństwo użytkownikom w zakresie trwałości produktu. Stosując je uzyskują oni jeszcze większą pewność, że w trakcie procesu produkcyjnego atramenty nie stracą swoich właściwości. Jednocześnie ułatwiają one pracę osobom obsługującym maszyny. Dlatego spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych gości targowych”.

„Przy tej okazji – dodaje Krzysztof Ostrowski - dziękujemy wszystkim za spotkania, jakie odbyliśmy na targach. Zawsze są one dla nas inspirujące oraz pokazują nam, czego oczekuje rynek. Sun Chemical stara się dostosowywać swoją ofertę do tych oczekiwań – z jednej strony działając globalnie, z drugiej strony – polski oddział firmy dostosowuje swoją ofertę do potrzeb rodzimego rynku, a targi takie jak RemaDays Warsaw pokazują kierunki, w jakim on podąża”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical

error: Kopiowanie zabronione!