Sun Chemical na konferencji Advanced Functional & Industrial Printing
27 lut 2019 09:53

Sun Chemical znajdzie się wśród uczestników i wystawców organizowanej przez stowarzyszenie ESMA konferencji Advanced Functional & Industrial Printing (AFIP) 2019, odbywającej się w dniach 27-28 marca br. w hotelu Radisson Blu Scandinavia w Düsseldorfie. Podczas dwudniowego wydarzenia firma zaprezentuje farby, atramenty i lakiery do zastosowań funkcjonalnych i przemysłowych z użyciem technologii cyfrowej oraz sitodrukowej.
Na stoisku Sun Chemical będzie promowanych kilka serii produktowych, dedykowanych tego typu aplikacjom. Pierwsza z nich to SunHytek – rodzina farb o recepturze dostosowanej do licznych zastosowań funkcjonalnych i przemysłowych. Są one wykorzystywane m.in. przy nanoszeniu grafiki na przełączniki membranowe, w elementach wyposażenia samochodów (np. desek rozdzielczych), przy produkcji paneli oraz do znakowania z wysoką jakością. W jej skład wchodzą dedykowane branży motoryzacyjnej farby odporne na wysoką temperaturę i wilgotność, w przypadku których równie istotne są wytrzymałość i atrakcyjność wizualna.
SunTronic z kolei to zestaw zaawansowanych farb, znajdujących zastosowanie w elektronice drukowanej (np. przy dekorowaniu anten czy przewodników). Jak zapewnia producent, oferują one wysoki poziom przewodności i drukowności. W połączeniu z tradycyjną grafiką i cyfrowym drukiem inkjetowym zwiększają też funkcjonalność różnych produktów przemysłowych.
Na stoisku promowane będą również najnowsze osiągnięcia technologiczne SunJet – oddziału Sun Chemical zajmującego się rozwiązaniami bazującymi na technice inkjetowej. Z myślą o uczestnikach konferencji AFIP zaprezentuje on przełomowe – jak zapewnia – receptury atramentów i technologie cyfrowe, stworzone z myślą o druku funkcjonalnym i przemysłowym. SunJet przedstawi też efekty projektów zrealizowanych – wspólnie z partnerami OEM, integratorami systemowymi oraz producentami głowic drukujących – z myślą o obecnych i przyszłych aplikacjach, znajdujących zastosowanie w różnych segmentach rynkowych.
Na stoisku firmowym przez cały czas trwania konferencji będą obecni przedstawiciele Sun Chemical i SunJet, gotowi do spotkań i dyskusji na temat wszelkiego rodzaju zagadnień technologicznych i rozwiązań prezentowanych podczas marcowego wydarzenia.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical