Totem.com.pl inwestuje w system Screen Truepress Jet520HD+
1 mar 2019 14:01

Specjalizująca się w produkcji cyfrowej drukarnia Totem.com.pl podjęła decyzję o zakupie kolejnego systemu drukującego. Będzie to drugie - po zakupionym w 2018 roku Screen Truepress Jet520HD - urządzenie marki Screen działające w parku maszynowym tej drukarni. System będzie używany przede wszystkim do druku kolorowego na podłożach powlekanych oraz jako wsparcie dla wymagających zleceń druku monochromatycznego.

Początkowo inwestowaliśmy w technologię Screen poszukując najwyższej jakości drukarek atramentowych, które zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na druk książek” - mówi Michał Rejnowski, dyrektor generalny Totem.com.pl i dodaje: „Praktyczne możliwości maszyny Jet520HD Truepress przekroczyły nasze oczekiwania. Obserwując stale rosnący popyt rynkowy, podjęliśmy decyzję o zainwestowaniu w kolejne urządzenie z tej serii.

Zakup drugiego systemu oznacza, że ​​będziemy gotowi zaspokoić rosnący popyt dzięki krótkim terminom realizacji, tak pożądanym przez klientów. Przyzwyczajeni do produkcji offsetowej odbiorcy oczekują od nas podobnych standardów, a dzięki nowemu systemowi będziemy w stanie sprostać takim wymaganiom”.

Jolanta Kurowiak, prezes firmy Reprograf SA będącej polskim dystrybutorem Screen, mówi: „Nie byliśmy zaskoczeni, gdy Totem.com.pl zwrócił się do nas z zamiarem zakupu maszyny Screen Truepress Jet520HD+. Korzyści z pierwszej instalacji były oczywiste, a my z przyjemnością kontynuujemy owocną współpracę”.

Informacja ta potwierdza niedawne doniesienia na temat sprzedaży 100 urządzeń Screen Truepress Jet520HD i Truepress Jet520HD+. Truepress Jet520HD+ ze zintegrowanym systemem suszenia NIR Dryer to wysokowydajne urządzenie do druku atramentowego zapewniające druk w rozdzielczości rzeczywistej 1200 dpi i opcję precyzyjnego sterowania wielkością kropli. System jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem Screen EQUIOS, umożliwiającym impozycję i spójne zarządzanie kolorami na różnych urządzeniach wyjściowych z poziomu tego samego interfejsu użytkownika, co wydaje się kluczowe dla wielu nabywców.

Nowo pozyskane rozwiązanie jest przełomowym zakupem dla naszej firmy, świadczy też o niesłabnącym zaufaniu do cyfrowego druku książek. System będzie wykorzystywany przede wszystkim na potrzeby druku kolorowego na podłożach powlekanych oraz jako wsparcie dla wymagających zleceń druku monochromatycznego. Nasz związek ze Screen odnosi coraz większe sukcesy, a ostatni zakup jest tego doskonałym dowodem” – podsumowuje Michał Rejnowski.

Na podstawie informacji firmy Screen opracowała BZ