Rynkowy debiut etykieciarki HERMA 500 nowej generacji
6 mar 2019 10:13

Firma HERMA US, spółka-córka HERMA GmbH – dostawcy urządzeń do etykietowania, etykiet samoprzylepnych oraz innych materiałów dla globalnej branży opakowaniowej z siedzibą w Niemczech – zaprezentowała aplikator etykiet HERMA 500 pracujący w środowisku Internetu Rzeczy (IoT) i wykorzystujący pomiary w czasie rzeczywistym do zoptymalizowania wydajności i spójności produkcji, nawet przy zróżnicowanych ustawieniach fabrycznych. Urządzenie, które etykietuje z maksymalną prędkością do 200 m/min, obsługuje etykiety o szerokościach 80-320 mm podawane z rolek o średnicy 300-600 mm.

Od rozpoczęcia działalności na rynku północnoamerykańskim w 2016 r. HERMA notuje doskonałe wyniki sprzedaży swego flagowego produktu, aplikatora etykiet HERMA 400. Firma sprzedała w 2018 r. ponad 4 tys. etykieciarek; połowa z nich trafiła do firm OEM. Model HERMA 500 to aplikator etykiet nowej generacji, który stanowi rozwinięcie najlepszych rozwiązań zastosowanych w poprzednim modelu oraz dołącza rozwiązania technologiczne zgodne z ideą Przemysłu 4.0.

HERMA 500 jest także bardzo szybka: osiągając maksymalną prędkość aż o ok. 21 m/min wyższą od modelu H400 jest w stanie etykietować z prędkością prawie 200 m/min. Maszyna gwarantuje krótki czas przyrządu oraz łączność ethernetową klasy przemysłowej.

Zdalny dostęp za pośrednictwem przeglądarek internetowych umożliwia sterowanie spoza stanowiska pracy, zaś obsługę na miejscu ułatwia wyświetlacz dotykowy o średnicy 4,3 cala z intuicyjnymi piktogramami, zapewniający łatwy dostęp do zarządzania formatami oraz możliwość ustawiania innych parametrów.

Prosta aktywacja za pośrednictwem kodu umożliwia dostęp do wielu opcjonalnych aktualizacji, a oprogramowanie firmware można automatycznie upgrade'ować przez Ethernet. Producent zapewnia możliwość zakupu modeli dopasowanych do obsługi osób prawo- i leworęcznych.

„W pełni skomunikowana HERMA 500 dotrzymuje kroku zdigitalizowanym fabrykom w miarę jak przemysł przesuwa się w kierunku bardziej wszechstronnej integracji z Przemysłem 4.0 - powiedział Peter Geoff, dyrektor generalny HERMA US. - Ta innowacyjna technologia umożliwia producentom śledzenie wydajności i usprawnianie synergii na liniach produkcyjnych przy jednoczesnym zagwarantowaniu optymalnej prędkości, łączności oraz bezpieczeństwa.”

Na podstawie informacji firmy HERMA US opracował TK