Nawilżanie powietrza: optymalna jakość druku i wydajność produkcji w HP
8 mar 2019 10:52

W ośrodku demonstracyjno-szkoleniowym w Sant Cugat del Vallès (Barcelona) Hewlett-Packard (HP) prezentuje swoim klientom na powierzchni 4000 m2 najnowszą technologię druku cyfrowego – od druku wielkoformatowego aż po druk opakowań i akcydensów.

 

>> Zamów bezpłatnie!

Szczegółowe informacje o nawilżaniu powietrza w przemyśle opakowaniowym, patrz https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl

Ośrodek odwiedza każdego roku przeszło 6000 gości z Europy, ze Środkowego Wschodu i z Afryki. Chcemy być postrzegani jako «Dream Factory», gdzie rodzą się nowe pomysły na realizację nowoczesnych technik druku – mówi Ester Chiachio, kierowniczka działu obsługi klienta. Od 2013 roku Condair Systems jako akredytowany specjalista w HP troszczy się o prawidłową wilgotność powietrza.

Rezygnacja z nawilżania parowego

W celu zapewnienia optymalnej jakości druku i wydajności produkcji, w ośrodku demonstracyjno-szkoleniowym HP wymagane są stałe parametry wilgotności powietrza: Ładunki elektrostatyczne, zmiany wymiarów papieru i nierówna jakość druku stanowią realne problemy w naszych szkoleniach i prezentacjach – wyjaśnia Adam Goldthorp, kierownik szkoleń HP. Do tego dochodzi jeszcze fakt - dodaje Goldthorp - że różne technologie druku oraz podłoża drukowe (np. plastik, tektura) wymagają różnych parametrów wilgotności powietrza. Dotychczasowe, zintegrowane z centralną instalacją wentylacyjną nawilżanie parowe nie było w stanie sprostać wszystkim wymaganiom i w 2013 roku zostało zdemontowane.

Kompetencja i serwis

Ponad 50 wysokociśnieniowych nawilżaczy powietrza DRAABE TurboFogNeo zapewnia kontrolowane nawilżanie powietrza w różnych obszarach. José Baena z HP Global Real Estate uważa, że nowa technologia DRAABE to duża zaleta: Teraz mamy optymalne parametry dla różnych stref i maszyn poligraficznych. Ponadto udało się nam ograniczyć zużycie energii potrzebne do nawilżania o ponad 95 proc.

Zadowolenia nie kryje również Ester Chiachio: Condair Systems jest bardzo kompetentnym partnerem, z bogatą ofertą serwisu i szeroką wiedzą z zakresu poligrafii i jako polecenie dla naszych klientów wpisuje się idealnie w naszą koncepcję «Dream Factory».

>> Zamów bezpłatnie!

Szczegółowe informacje o nawilżaniu powietrza w przemyśle opakowaniowym, patrz https://www.condair-systems.pl/pakiet-info-przemysl

cript>