Zintegrowane zastosowanie myjki do części, czyściw i mat olejowych
19 mar 2019 13:59

Czystość na stanowisku pracy, w warsztacie oraz w zakładzie pośrednio wpływa na optymalizację i efektywność procesów produkcyjnych. Czyste urządzenia i maszyny działają lepiej. Są przez to także mniej awaryjne. Czyste miejsca pracy i narzędzia oznaczają dla pracowników zdrowe środowisko pracy. MEWA oferuje optymalne, sprawdzone rozwiązania w tym zakresie.

Od 111 lat firma MEWA wytwarza przemysłowe czyściwa wielokrotnego użytku, które są oferowane w ramach pełnego zakresu usług, realizowanych na zasadzie dostarczania, odbierania, prania i ponownej dostawy czystych już czyściw do klienta.

Zaletą czyściwa MEWA jest jego zdolność do bardzo szybkiego wchłaniania płynów. Czyściwa tekstylne dostępne są w różnych wersjach dla różnych zastosowań - od tych wyjątkowo wytrzymałych po specjalne czyściwa, przeznaczone do delikatnych i wrażliwych powierzchni. W przeciwieństwie do czyściw z papieru lub włókniny, zaawansowana technologia ochrony środowiska w firmie MEWA pozwala na wypłukiwanie z czyściw bawełnianych olejów, smarów i innych cieczy. To samo czyściwo może być używane do 50 razy. Pozwala to uniknąć znacznych ilości odpadów niebezpiecznych.

MEWA oferuje też dwie wersje myjki Bio-Circle do czyszczenia części. Mała myjka jest wyposażona w kółka i bardzo zwrotna. Ma nośność 90 kg. Duża wersja myjki ma nośność 220 kg i jest bardzo wydajna. Czyszczenie odbywa się na bazie naturalnych mikroorganizmów, a więc płyn czyszczący jest przyjazny dla środowiska i nie stanowi zagrożenia dla użytkownika. Ma on również przyjemny zapach świeżych zielonych jabłek. Maszynę można wynająć od firmy MEWA. Usługa obejmuje regularne uzupełnianie płynu czyszczącego i wymianę filtrów w uzgodnionych odstępach czasu.

Z kolei mata zbierająca olej - MEWA Multitex - zapewnia skuteczną ochronę przed kapiącymi olejami i wyciekami. Szczególnie nadaje się do zastosowania przy wszelkiego rodzaju naprawach i pracach konserwacyjnych, ponieważ szybko wchłania wszystkie ciecze, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa pracy w warsztacie. Ta ochronna podkładka może pomieścić do 3 litrów płynu. Pojedyncze maty można również ułożyć obok siebie i połączyć je, chroniąc tym samym większą powierzchnię.

Podobnie jak w przypadku czyściw, maty olejowe są oferowane w ramach pełnej usługi, polegającej na odbieraniu brudnych mat i dostarczaniu wypranych. To stanowi istotne ułatwienie dla firm korzystających z takiego rozwiązania. Zintegrowane zastosowanie wymienionych rozwiązań firmy MEWA pozwala efektywnie utrzymać czystość w zakładzie produkcyjnym, zoptymalizować koszty i jednocześnie jest przyjazne dla środowiska. Pełna usługa firmy MEWA, w ramach której można wynająć tekstylia przemysłowe lub myjkę, odciąża przedsiębiorcę w jego codziennej pracy: to usługodawca dba o to, by środki i urządzenia niezbędne do czyszczenia były zawsze dostępne.

Opracowano na podstawie informacji firmy MEWA