Circle Media Group pozbywa się wklęsłodruku
20 mar 2019 10:07

Circle Media Group, o której niedawno wspominaliśmy w kontekście niepokojów pracowniczych, sprzedała właśnie należącą do niej największą w krajach nordyckich drukarnię wklęsłodrukową Helprint w Finlandii. Przeszła ona w ręce fińskiej grupy inwestycyjnej Printers Group z siedzibą w Helsinkach.

Nowy właściciel poinformował w komunikacie, że chce umocnić pozycję Helprint w krajach nordyckich. Circle Media Group uważała, że nie jest to region geograficznie dla niej istotny.

Helprint specjalizuje się w produkcji wielkonakładowej, od 100 000 do wielu milionów egzemplarzy. Do jej klientów należą wielcy wydawcy magazynów, sieci sprzedaży detalicznej i agencje reklamowe, a jej rynek rozciąga się od Finlandii, poprzez inne kraje nordyckie, aż po Rosję i Wielką Brytanię.

W styczniu br. inna drukarnia wklęsłodrukowa należąca do Circle Media Group – Helio Charleroi z Belgii – ogłosiła upadłość, co spowodowało wspomniane niepokoje pracownicze i mobilizację związków we wszystkich europejskich przedsiębiorstwach grupy.

Obecnie spośród 25 drukarń Circle Media Group w 10 krajach europejskich tylko Roto Smeets Deventer w Holandii jest wyposażona w maszyny wklęsłodrukowe.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>