Nowości Neolt do wielkoformatowej postprodukcji
22 mar 2019 09:48

Włoska firma Neolt specjalizuje się w produkcji laminatorów, pił, trymerów automatycznych i wielu innych urządzeń do postprodukcji.

Nowością jest Neolt XY Matic Trim Plus - zaawansowany, automatyczny trymer XY pozwalający na rozcinanie giętkich materiałów na formatki (cięcie z 4 stron). Zaawansowany system optyczny rozpoznaje najpopularniejsze znaczniki cięcia, gwarantując wysoką dokładność i prędkość pracy.

XY Matic Trim Plus umożliwia rozcinanie szerokiego spektrum materiałów o grubości do 1,2 mm i szerokości do 165 cm, m.in.: papierów, tapet, płócien canvas naturalnych i poliestrowych, materiałów odblaskowych, banerów, folii samoprzylepnych, gumy magnetycznej czy folii poliwęglanowej.

Neolt XY Matic Trim Plus posiada m.in. wbudowany, dotykowy panel sterowania z intuicyjnym oprogramowaniem, 20 programowalnych ustawień, przeszkloną osłonę umożliwiającą podgląd pracy trymera, świetlną wieżę statusu pracy. Prędkość pracy w obu osiach (X i Y) jest regulowana. Podwójny sensor odczytu paserów, automatyczne wyrównanie, niezacinające jednostki tnące, automatyczny system odbioru odpadów, do 10 pneumatycznych noży, pneumatyczne rolki dociskowe (wbudowany cichy kompresor) - to wszystko sprawia, że proces cięcia jest doskonały. Prędkość cięcia horyzontalnego można ustawić od 1 do 150 m/min.

Neolt XY Matic Trim Plus jest oparty na 300-kilogramowej monolitycznej konstrukcji. Urządzenie jest gotowe do użytku od razu po wyjęciu ze skrzyni. Warto wspomnieć, że można założyć na trymer nawet 300-metrową jumbo-rolę.

Kolejną nowością jest Neolam Plus S 120 C - najbardziej zaawansowany laminator pneumatyczny włoskiego producenta. W porównaniu do laminatorów z dociskiem elektrycznym docisk pneumatyczny eliminuje możliwość pojawienia się błędów w laminacji (nawet podczas obsługi przez początkujących użytkowników).

Neolam Plus S 120 C to urządzenie Plug & Play. Laminator jest dostarczany w całości (tzw. konstrukcja monolityczna), przez co nie wymaga specjalnej instalacji i jest gotowy od razu do pracy. Urządzenie posiada wbudowany kompresor.

W Neolam Plus zaimplementowano mechanizm auto-adaptacji, automatycznie dostosowujący się do grubości materiału. Maksymalna grubość medium to 5 cm. Dotykowy panel LCD zapewnia intuicyjną i łatwa obsługę oraz ustawianie parametrów pracy laminatora. W urządzeniu można np. predefiniować siłę docisku dla różnego rodzaju nośników.

Ciekawą funkcją jest „automatyczna prędkość”. Laminator dostosowuje i utrzymuje temperaturę w zależności od prędkości pracy. Zakres temperatur to 0-120 stopni C.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium