Accurio Label 190 w drukarni Poli-Plus z Gdańska
25 mar 2019 11:43

Poli-Plus z Gdańska to niewielkie, ale prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo poligraficzne, którego wzrost wraz z inwestycją w nową maszynę znacząco przyspieszył w ostatnim czasie. Firma od lat oferuje klientom usługi drukowania etykiet i naklejek do różnego rodzaju zastosowań.

„Inwestycja w kolejną cyfrową maszynę do drukowania etykiet – mówi Tomasz Ołtarzewski, właściciel drukarni Poli-Plus - była w naszych planach, choć przewidywaliśmy ją nieco później. Jednak szybko zmieniający się rynek, jego potrzeby, coraz większa różnorodność w zamówieniach spowodowały, że zdecydowaliśmy się przyspieszyć nasze działania w tym zakresie. Codzienna produkcja i zamówienia pokazują nam, że był to właściwy krok. (...)”.

Właściciel Poli-Plus od lat związany jest z poligrafią i drukowaniem etykiet. Firmę założył kilkanaście lat temu, a od 5 lat wykonuje produkcję we własnym zakresie.

„Rosnąca liczba małych firm spożywczych, kosmetycznych, piwowarskich czy winiarskich – mówi Katarzyna Ołtarzewska, współwłaścicielka firmy - generuje potrzeby na różnorodne etykiety w niższych nakładach. Coraz więcej otrzymywanych przez nas zapytań dotyczy takich właśnie małych serii. Do tego krótkie terminy realizacji, potrzeba personalizacji czy druk na żądanie. Odpowiedzią na nie stała się dla nas maszyna Konica Minolta - Accurio Label 190. Zadrukowuje ona bowiem różnorodne podłoża, z którymi nie każda technologia sobie radzi, a klienci potrzebują nie tylko etykiet wykonanych w krótkim czasie, jakościowo bardzo dobrych, ale także ciekawych. Materiał swoją strukturą imitujący drewno, satynę – wcześniej to było dla nas nieosiągalne. (...)”.

Przed ostateczną decyzją dotyczącą wyboru maszyny właściciel Poli-Plus brał pod uwagę inne konkurencyjne urządzenia produkcyjne, ale – co podkreśla – ważnym argumentem za współpracą z Konicą Minoltą był serwis, jaki oferuje ten dostawca. „Daje nam on ogromne poczucie bezpieczeństwa. Zapewniana przez pana Marcina Zaporowskiego profesjonalna obsługa sprzedażowa, a także posprzedażowa, bo nadal pozostaje on naszym doradcą, jak również pomoc innych pracowników tej firmy w fazie szkoleń, poznawania tej maszyny w codziennej produkcji - to bardzo ważne aspekty naszej współpracy. Profesjonalny serwis to konieczność każdej inwestycji w maszynę cyfrową. Produkcja oparta na tej technologii nie dopuszcza opóźnień czy przestojów. Z firmą Konica Minolta i jej pakietem serwisowym czujemy się bezpiecznie”.

Maszyna rozpoczęła pracę w drukarni Poli-Plus zaledwie dwa miesiące temu. „Jednak już nawet po tak krótkim czasie – mówi Katarzyna Ołtarzewska - widzimy, że przybywa nam klientów, co wpływa pozytywnie na nasz rozwój. Staramy się zainteresować naszymi nowymi propozycjami kolejnych zleceniodawców. Ci polecają nas kolejnym, a nasze etykiety docierają już nie tylko w odległe zakątki w Polsce, ale także do Niemiec czy Francji, co bardzo nas cieszy. Wciąż jednak poszukujemy nowych rynków i nowych możliwości, ale jesteśmy kilka kroków do przodu niż chociażby 3 miesiące temu”. Drukowanie etykiet w technologii cyfrowej, co podkreśla Tomasz Ołtarzewski, ma jeszcze jedną zaletę: znacząco ogranicza koszty przy niższych nakładach.

„Fakt, że zaufała nam kolejna drukarnia etykietowa i drukarz etykietowy z tak ogromnym doświadczeniem dowodzą, że oferowana przez nas maszyna Accurio Label 190 jest efektem dogłębnie zbadanych przez naszą firmę potrzeb rynku etykietowego – mówi Marcin Zaporowski. – (...) Konica Minolta wraz z maszyną dostarcza klientom pomoc i doradztwo. To z pewnością nas wyróżnia, a fakt, że doceniają to nasi klienci, jest dla nas powodem dużej satysfakcji. Podobnie jak dynamicznie rosnące zainteresowanie naszą ofertą, skierowaną do producentów etykiet. W zakresie przemysłowych maszyn cyfrowych jest ona coraz szersza”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta

error: Kopiowanie zabronione!
cript>