BST eltromat przejmuje większościowe udziały firmy Nyquist Systems
27 mar 2019 09:58

BST eltromat International z niemieckiego Bielefeld, czołowy producent systemów kontroli jakości dla sektora obróbki materiałów rolowych, dokupił udziały w Nyquist Systems GmbH (z siedzibą w Landsberg am Lech w Niemczech) za pośrednictwem swej spółki matki elexis AG. Firma jest teraz właścicielem udziałów większościowych w Nyquist Systems, która zajmuje się produkcją systemów inspekcyjnych stosowanych w urządzeniach do druku na wąskiej wstędze.

BST eltromat zakupił pierwsze udziały w Nyquist Systems na początku 2018 r.; od pięciu lat firma sprzedaje systemy kontroli wizyjnej Nyquist Systems z serii TubeScan na całym świecie jako wyłączny dystrybutor. Dzięki swym możliwościom i niezawodności systemy te stanowią idealny dodatek do oferty BST eltromat w obszarze 100 proc. inspekcji i kontroli wstęgi na rynku druku wąskowstęgowego. Z kolei dla Nyquist Systems dwustronna współpraca ma charakter zarówno prestiżowy, jak i praktyczny – pozwala skorzystać z globalnych kanałów sprzedaży i serwisu BST eltromat, co umożliwia błyskawiczną realizację zamówień klientów. Wspólny sukces obu firm znajduje odzwierciedlenie w liczbach: całkiem niedawno w siedzibie Nyquist Systems w Landsbergu świętowały one wspólnie sprzedaż tysięcznego systemu TubeScan.

„Nabycie udziałów większościowych w Nyquist Systems to decyzja o charakterze strategicznym. BST eltromat włącza się w przyszły rozwój Nyquist Systems i tym samym może optymalnie dopasować wspólne portfolio produktów do potrzeb druku etykietowego i opakowaniowego - tak decyzję o zwiększeniu udziałów w Nyquist Systems po zaledwie roku wyjaśnia Kristian Jünke, dyrektor zarządzający BST eltromat. - Wszechstronne, praktyczne doświadczenie, które BST eltromat przez ostatnie kilka dekad zdobyło w obszarze inspekcji druku, uzupełni teraz bezpośrednio specjalistyczną wiedzę firmy Nyquist Systems w sektorze wąskiej wstęgi. W połączeniu z naszymi innymi produktami spowoduje to zwiększenie wartości dodanej w obszarze m.in. sieci cyfrowych i pomoże naszym klientom w możliwie najlepszym wykorzystaniu ich łańcucha wartości.”

„Dzięki wsparciu BST eltromat firma Nyquist Systems zyskuje potencjał w zakresie tworzenia nowych innowacyjnych rozwiązań i produktów, jakiego nie miała nigdy dotychczas. Tylko ten jeden powód wystarczy, by nasi wspólni klienci uznali objęcie udziałów większościowych przez BST eltromat za dobrą wiadomość. Gwarantuje ono bowiem w długiej perspektywie, że w BST eltromat i Nyquist Systems zyskują oni stabilnych partnerów, na których mogą polegać” - powiedział dr Stephan Krebs, dyrektor zarządzający Nyquist Systems.

Firma Nyquist Systems powstała w 2004 r. i szybko dała się poznać jako dostawca innowacyjnych systemów do kontroli procesów druku wąskowstęgowego. Przez kolejne lata stopniowo rozwijała gamę swych produktów. Konfigurowalne rozwiązania z rodziny TubeScan dopasowane do potrzeb klientów zaspokajają szeroki zakres rozmaitych potrzeb w zakresie 100 proc. inspekcji druku, korzystając ze zintegrowanych rozwiązań do monitoringu wstęgi w druku wąskowstęgowym o wysokiej niezawodności. Jeśli klient korzysta w swej firmie równocześnie z kilku systemów inspekcyjnych TubeScan, rozwiązanie workflow Qlink dostarczane przez ich producenta pozwala na realizację rozmaitych opcji synchronizacji i obsługi danych, a także rejestracji defektów.

BST eltromat zaprezentował niedawno innowacyjne rozwiązanie TubeScan Digital Strobe 4k na własnym stoisku targowym podczas ICE Europe 2019. To w pełni hybrydowy system inspekcyjny, który dzięki innowacyjnej kamerze o rozdzielczości 9 megapikseli „Made in Germany” jest pierwszym na świecie rozwiązaniem działającym w systemie 4k. Kamera 4k jest dostępna opcjonalnie dla wszystkich systemów z gamy TubeScan od początku 2019 r.

Na podstawie informacji firmy BST eltromat opracował TK

 

error: Kopiowanie zabronione!