Technodruk z bigówko-falcerką z oferty Duplo Polska
12 kwi 2019 12:51

Możliwość obsługi szerokiego zakresu gramatur - od 100 do 400 g/m² to najważniejsze kryterium, jakim kierowała się drukarnia Technodruk przy zakupie nowego urządzenia bigująco-falcującego. Realizuje ona bowiem wydruki okolicznościowe, którymi posługują się Urzędy Stanu Cywilnego oraz Urzędy Miast i Gmin w całej Polsce. Jak twierdzi Leszek Frąckowiak, wiceprezes zarządu firmy, wybór padł na bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF- 375 z oferty Duplo Polska, gdyż konkurencyjne rozwiązania nie umiały sobie poradzić z obsługą papierów o takich gramaturach. Dostawcą była firma Tadan z Katowic – lokalny dealer Duplo Polska.

Drukarnia Technodruk z Gliwic to niewielkie przedsiębiorstwo o wąskiej specjalizacji. Działa na rynku usług poligraficznych od 6 lat, a niemal w 100 proc. jego klientami są Urzędy Stanu Cywilnego oraz Urzędy Miast i Gmin z całej Polski. Obecnie obsługuje już ponad połowę wszystkich istniejących instytucji tego typu. „To bardzo wymagający klient – mówi Leszek Frąckowiak – ponieważ oczekuje wysokiej jakości dostarczanych produktów. Akty zawarcia związku małżeńskiego, urodzenia, różnego rodzaju dyplomy czy inne dokumenty muszą być wykonane w wysokiej jakości, bo są wizytówką danej gminy czy urzędu. Dlatego tak bardzo dbamy o tę jakość w naszej produkcji. Stąd nasze inwestycje w urządzenia, które ją zapewniają. W przypadku bigówko-falcerki, do zakupu której przymierzaliśmy się już od jakiegoś czasu, istotny był dla nas zakres gramatur, jakie będzie obsługiwać to urządzenie. Okazało się, że testy pomyślnie przeszło jedynie urządzenie z oferty Duplo Polska. Inne zwyczajnie sobie z tym nie poradziły, zacinały się już przy drugim, trzecim arkuszu. Taka sytuacja nie mogła mieć miejsca również z tego względu, że podłoże, na którym drukujemy nasze produkty, to drogi papier ozdobny, na którego straty nie mogliśmy sobie pozwolić”.

W codziennej produkcji okazało się, że wybór maszyny był strzałem w dziesiątkę. „Wykonaliśmy na niej już 60 000 przelotów i zniszczyliśmy przy tej okazji może 3 arkusze papieru – świadczy to o jakości urządzenia, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni” – mówi Leszek Frąckowiak.

Znacząco przyspieszyło ono również pracę w zakładzie. „Co roku do naszych klientów wysyłamy katalogi z produktami, które oferujemy – kontynuuje. - Mamy też własny sklep internetowy. W przypadku nowych zamówień nasza reakcja musi być natychmiastowa. Dlatego tak dobieramy nasze inwestycje, by było to możliwe. Bigówko-falcerka z oferty Duplo Polska ma dla nas jeszcze jeden ważny aspekt – zastępuje nam 1,5 pracownika.”

„Mamy świadomość, że nasze oczekiwania w zakresie tego rodzaju maszyny były duże, bo papier ozdobny nie jest prosty w obsłudze – tym bardziej cieszy nas fakt, że maszyna tak dobrze sobie radzi z naszą produkcją” – mówi Leszek Frąckowiak. Podkreśla również, że urządzenie charakteryzuje doskonałe pasowanie o dokładności do +/- 0,1 mm. „Jest też proste i intuicyjne w obsłudze, co ma niemałe znaczenie w tak małej firmie jak nasza”.

„Do testów podchodziliśmy z pewnym niedowierzaniem – przyznaje – ale okazało się, że maszyna spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Dodatkowo w tym czasie, kiedy testowaliśmy to urządzenie, otrzymaliśmy zlecenia, z którymi nie poradzilibyśmy sobie bez niego. To był gorący czas w naszej drukarni i maszyna spisała się znakomicie. Obecnie możemy oferować innym drukarniom usługi w zakresie bigowania czy falcowania grubych papierów, również foliowanych, co także otwiera przed nami nowe możliwości”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska

error: Kopiowanie zabronione!