Circle Media Group: Roto Smeets zawiesza płatności
16 kwi 2019 10:49

Ostatnio publikujemy sporo informacji o Circle Media Group. Najnowsza – z piątku 12 kwietnia – dotyczy zaprzestania płatności przez należące do Grupy holenderskie drukarnie wklęsłodrukowe Roto Smeets; chodzi o trzy zakłady: Roto Smeets Deventer, Roto Smeets Weert i Senefelder. Roto Smeets jest ostatnim już przyczółkiem wklęsłodruku w Circle Media Group, choć jeszcze na początku br. grupa miała ich trzy. Jak informowaliśmy, w styczniu ogłosiła upadłość belgijska Helio Charleroi, natomiast w marcu została sprzedana największa drukarnia wklęsłodrukowa w krajach nordyckich – fiński Helprint.

W komunikacie zarząd Circle Media Group tłumaczy, że zawieszenie płatności to rezultat bardzo trudnych warunków panujących na rynku w europejskim sektorze drukarskim. Rada nadzorcza i zarząd Grupy badają możliwości reorganizacji przedsiębiorstwa. Holenderskie drukarnie będą dalej prowadzić normalną działalność.

Roto Smeets dołączyła do Circle Media Group w lutym 2017, tworząc wraz z nią grupę drukarń offsetowych i wklęsłodrukowych, generującą wówczas obroty o wartości 500 mln euro i zatrudniającą 2500 osób.

Procedura zawieszenia płatności nie dotyczy firmy marketingowej MPG w Amstelveen, belgijskiej drukarni Corelio Printing ani też innych drukarń grupy zlokalizowanych w Austrii, Niemczech, Hiszpanii i na Węgrzech.

Zawieszenie płatności wpisuje się w ciąg różnych działań podejmowanych przez Circle Media Group w ostatnich miesiącach: sprzedaż grupy CPI kilka dni temu oraz – jak już wspomniano – sprzedaż drukarni Helprint w marcu i likwidacja belgijskiej Helio Charleroi w styczniu br.

Na początku roku informowaliśmy też o wielkim zaniepokojeniu związków zawodowych sytuacją w przedsiębiorstwach Circle Media Group i sposobem zarządzania przez kierownictwo grupy.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!