HP wprowadza nową drukarkę termosublimacyjną
24 kwi 2019 12:14

Firma HP rozszerza ofertę produktową wprowadzając na rynek nową serię cyfrowych drukarek tekstylnych - HP Stitch S. Zdaniem producenta zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania zapewnią szybkie i precyzyjne dopasowanie kolorów, poprawę wydajności, a także uproszczą procesy produkcyjne.

„Trendy w branżach dekoracyjnej i modowej, popularyzacja produkcji na żądanie i personalizacji znacząco wpływają na wzrost rynku druku cyfrowego” - mówi Santi Morera, szef działu rozwiązań graficznych w HP i dodaje: „Rynek tekstyliów drukowanych cyfrowo odnotowuje dwucyfrowy roczny wzrost, który według prognoz agencji Smithers Pira do roku 2023 osiągnie poziom 5,5 miliarda dolarów. Czekamy na kolejne transformacje druku cyfrowego, które z pewnością pojawią się wraz z nową serią urządzeń HP Stitch S.”

W ofercie znajdziemy trzy nowe drukarki o szerokościach od 64 do 126 cali: HP Stitch S300 64-in, HP Stitch S500 64-in oraz HP Stitch S1000 126-in. Innowacyjne funkcjonalności wprowadzone w nowych modelach wpływają na usprawnienia procesu produkcyjnego, automatyzację, wierniejsze odwzorowanie koloru oraz oszczędność kosztów, w tym także materiałowych.

Kolejną nowością w ofercie HP są zestawy papierów przeznaczonych do nowej serii drukarek. Papiery zostały zaprojektowane i przetestowane z atramentami do sublimacji oraz drukarkami HP Stitch z serii S, z myślą o poprawie jakości obrazu i spójności kolorów.

Drukarki HP Stitch S300 i S500 oraz papier do sublimacji są już dostępne i zostaną zaprezentowane na targach ISA 2019 w Las Vegas w dniach 24-26 kwietnia.

126-calową drukarkę HP Stitch S1000 będzie można zobaczyć na targach ISA 2019, urządzenie zadebiutuje także na targach FESPA 2019 w maju.

Opracowano na podstawie informacji HP