Atelier – nowa tektura lita firmy Sappi
1 maj 2019 09:06

W połowie kwietnia firma Sappi wprowadziła na rynek nową tekturę Atelier typu GC1, opracowaną pod hasłem "Brilliance meets function" (doskonałość spotyka funkcjonalność). Szczególną cechą nowej tektury GC1 jest niezrównane połączenie cech wizualnych i fizycznych. Atelier łączy dużą specyficzną objętość z wysoką sztywnością, jak również wysoką jakość powierzchni z unikalną 100-procentową białością. Nowa tektura do produkcji opakowań składanych GC1 oferowana jest w gramaturach od 240 do 350 g/m2.

Aby zwiększyć skuteczność reklamową swoich produktów, właściciele marek opracowują opakowania, które przemawiają do wszystkich zmysłów potencjalnych nabywców. Dzięki Atelier Sappi oferuje swoim klientom produkt do opakowań składanych, który otwiera nowe możliwości w projektowaniu opakowań. Wyróżnia się maksymalną bielą i czystością, a także wysokim połyskiem nadruku, połączonym z jedwabiście matowym wyglądem. Właściwości wykończeniowe są różnorodne: laminowanie, aplikacja folii na zimno, lakierowanie UV czy flokowanie. Atelier może być drukowany metodą offsetową, fleksograficzną lub sitodrukową.

Dzięki doskonałym właściwościom tłoczenia, Atelier dodatkowo zwiększa możliwości projektanta w zakresie tworzenia wyrafinowanych wrażeń optycznych i dotykowych. Istotna jest również jakość strony odwrotnej Atelier, która także może być efektywnie zadrukowana i wykończona. Mocne strony Atelier są szczególnie widoczne w obszarze tzw. opakowań premium na perfumy, kosmetyki, wysokiej jakości słodycze czy wszelkiego rodzaju akcesoria. Jego wszechstronność sprawia, że doskonale nadaje się również do stosowania w wymagających aplikacjach graficznych.

"Aby móc zaoferować naszym klientom tę nową, wysokiej jakości tekturę z białym spodem do opakowań składanych, przetworzyliśmy naszą maszynę papierniczą PM6 w Maastricht - mówi Lars Scheidweiler, Product Group Manager Paperboard w Sappi Europe. - Nasza wielomilionowa inwestycja zaowocowała unikalnym i prawdziwie innowacyjnym procesem produkcyjnym na skalę światową.”

Na życzenie klienta Sappi może dostarczyć nową tekturę w zwojach lub arkuszach z certyfikatem FSC lub PEFC.

Opracowano na podstawie inf. firmy Sappi

error: Kopiowanie zabronione!
cript>