Półautomat do kalendarzy MoBi500 w introligatorni O&P
7 maj 2019 09:42

Grafmasz, autoryzowany dystrybutor niemieckiej marki RENZ w Polsce, zainstalował kolejny system do oprawy spiralnej MoBi500 wraz z podajnikiem zawieszek, najbardziej uniwersalny półautomat do oprawy spiralnej na świecie. Instalacja została zrealizowana w introligatorni O&P Usługi Introligatorskie Łukasz Opaliński we Wrocławiu.  Introligatornia zakupiła już jakiś czas temu perforator do kalendarzy Punch 500ES, który przekonał właściciela introligatorni, że urządzenia firmy RENZ są wykonane bardzo solidnie, zapewniając bezproblemową pracę bez przestojów.

Introligatornia przemysłowa, kierowana przez Łukasza Opalińskiego, funkcjonuje na rynku poligraficznym od 2011 roku i specjalizuje się w usługach introligatorskich takich jak: oprawy szyto-klejone, szycie bloków nićmi, falcowanie wielołamowe, pakowanie w folię termokurczliwą, listwowanie plakatów, oprawa kalendarzy i bloczków w spiralę.

W marcu br. firma podjęła decyzję o inwestycji w półautomat kalen­darzowy renomowanego niemieckiego producenta RENZ GmbH, którego Grafmasz jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski. Jak mówi Łukasz Opaliński, nie szukał innych rozwiązań dostępnych na rynku, lecz od razu postawił na sprawdzoną markę, ponieważ bezawaryjne działanie maszyn to podstawa wykonania zlecenia w zaplanowanym terminie. Dodał również, że przy wyborze urządzenia kierował się też jego prostą obsługą oraz możliwością szybkiej zmiany formatu i średnicy spirali.

MoBi500 to innowacyjny system wyposażony w automatyczne poda­wanie i odcinanie spirali ze szpuli, umożliwiający oprawę w spiralę wire­-o bloków o szerokości 105-500 mm. Unikatową cechą tego mo­delu jest standardowe wyposażenie umożliwiające wykonanie szeregu spiral w zakresie 3/16”-1 1/4”, bez konieczności kupowania dodatko­wych zestawów zamykających. Zastosowany system pozwala również na  bardzo szybkie zmiany średnic spiral, jak również długości oprawy (poprzez panel dotykowy w języku polskim).Urządzenie pracuje bar­dzo cicho (nie wymaga instalowania kompresora), jest również ener­gooszczędne i zasilane jednofazowo.

Punch 500 z kolei to trwały, elektryczny perforator kalendarzy z wymiennymi listwami do perforacji bloków i kalendarzy o szerokości maksymalnej 500 mm.

Serwis Grafmasz wykonał terminowo instalację oraz przeszkolenie z obsługi urządzenia, dzięki czemu introligatornia niezwłocznie mogła przystąpić do wdrożenia inwestycji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz