Agfa z kontraktami po targach FESPA 2019
22 maj 2019 09:46

Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach FESPA 2019. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery: Jeti Tauro H3300 LED i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień korzystających z rozwiązań bazujących na technice inkjet UV. Rodzimy oddział firmy Agfa wstępnie zakontraktował podczas targów 5 nowych maszyn z serii Anapurna i Jeti. Jedno z prezentowanych urządzeń – Jeti Tauro H3300 LED – otrzymało nagrodę EDP Award dla „Najlepszego plotera płaskiego/hybrydowego o wydajności powyżej 250 m2/h” wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych. W uzasadnieniu jury konkursowe podkreśliło, że maszyna została wyróżniona m.in. za „wyznaczanie nowych standardów rynkowych”.
„Tegoroczne targi FESPA 2019 okazały się dla nas bardzo dużym sukcesem, zarówno w wymiarze handlowym, jak i wizerunkowym – mówi Przemysław Arabski, dyrektor segmentu Sign & Display w polskim oddziale firmy Agfa. – Nasze stoisko zwracało uwagę zwiedzających atrakcyjnym wyglądem, ale przyciągało ich przede wszystkim dzięki eksponowanym urządzeniom, w tym wyróżnionemu nagrodą EDP Award ploterowi Jeti Tauro H3300 LED. Jako polski oddział jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z liczby odwiedzin ze strony rodzimych klientów, jak i z efektów kilkudziesięciu rozmów biznesowych przeprowadzonych podczas targów. W Monachium mieliśmy okazję do spotkań z wieloma czołowymi polskimi graczami z segmentu Sign & Display, jak również z przedsiębiorstwami produkcyjnymi, już korzystającymi bądź zainteresowanymi inwestycją w technologię cyfrową. Podczas targów wstępnie zakontraktowaliśmy 5 maszyn z serii Jeti i Anapurna, które jeszcze w tym roku mają rozpocząć pracę w kilku polskich przedsiębiorstwach. To duży sukces, tym bardziej, że przed nami ciąg dalszy wielu rozmów rozpoczętych na tej wystawie”.
Główną atrakcją stoiska targowego firmy Agfa był hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 LED, który – jak podkreśla Przemysław Arabski – przebojem zdobywa kolejne rynki światowe: „Ciekawe informacje na ten temat pojawiły się właśnie podczas targów FESPA. Dzięki zwiększeniu szerokości plotera do 3,3 m udaje nam się pozyskiwać klientów dotychczas korzystających z rozwiązań konkurencyjnych. Tak jest np. w jednym z krajów regionu NAFTA, gdzie duży gracz rynkowy zakontraktował właśnie 6 egzemplarzy tego modelu. Jednak pod względem liczby maszyn Jeti Tauro H3300 LED, zakupionych przez jednego klienta, prym wiedzie jeden z krajów regionu EMEA: tamtejszy oddział sfinalizował niedawno sprzedaż 10 takich maszyn, których nabywcą jest ta sama firma. Cieszymy się, że już wkrótce – w ślad za takimi europejskimi rynkami jak właśnie Niemcy, Francja czy Włochy – do grona użytkowników tego plotera dołączą także pierwsi nabywcy z Polski”.
System Jeti Tauro H3300 LED zadebiutował w ofercie firmy Agfa w ub.r. Maszyna, dostępna w kilku wariantach automatyzacji pracy, pozwala na zadrukowywanie szerokiego spektrum mediów sztywnych i giętkich o szerokości maksymalnej 3,3 m z prędkością do 453 m2/h i – jak zapewnia producent – wysoką rozdzielczością niezależnie od trybu produkcyjnego.
Drugim z prezentowanych na targach przez firmę Agfa rozwiązań był ploter Anapurna H3200i LED, znany już z kilku instalacji na rynku polskim. Jego rodzimi użytkownicy byli też pionierami, jeżeli chodzi o wdrożenia na rynku europejskim.
„Maszyna ta również wzbudzała bardzo duże zainteresowanie osób odwiedzających nasze stoisko – mówi Przemysław Arabski. – Parametry tego rozwiązania, uwzględniające druk w 6 kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft, czynią je niezwykle atrakcyjną opcją zarówno dla przedsiębiorstw z segmentu Sign & Display, jak i firm produkcyjnych. Najlepszym tego przykładem jest Polska, gdzie znalazł on nabywców wśród obu ww. grup przedsiębiorców”.
Jak dodaje Przemysław Arabski, frekwencja odnotowana podczas targów FESPA 2019, liczba i efekty przeprowadzonych na nich rozmów biznesowych, a także docierające z różnych zakątków świata informacje o kolejnych sukcesach handlowych firmy Agfa pozwalają – jak mówią jej przedstawiciele - z optymizmem patrzeć w przyszłość: „Technologia UV LED, która jest obecnie podstawą niemal wszystkich maszyn wielkoformatowych z naszej oferty, znalazła z powodzeniem swoje miejsce na rynku. Patrząc wyłącznie przez pryzmat spotkań targowych można zaryzykować stwierdzenie, że przyjęła się ona we wszystkich segmentach produkcji Sign & Display: zarówno wśród największych graczy na tym rynku, jak i w gronie firm średniej wielkości, aż po mniejsze przedsiębiorstwa. Świadczy to o jej wszechstronności i ekonomice eksploatacji samych urządzeń. Nasze portfolio obejmuje obecnie zarówno wysokowydajne maszyny produkcyjne –jak Jeti Tauro H3300 LED, jak też rozwiązania klasy mid-range i low-end, dedykowane firmom rozpoczynającym działalność na rynku druku wielkoformatowego. Znajdują one nabywców wśród drukarń cyfrowych i tradycyjnych, ale też – co obserwujemy już od lat – w gronie firm reprezentujących różne gałęzie przemysłu: branże meblarską, ceramiczną, szklarską czy dekorowania wnętrz. (...)”.
Uzupełnieniem oferty targowej firmy Agfa była najnowsza wersja oprogramowania workflow – Asanti 3.0, sterującego pracą wszystkich jej rozwiązań do druku wielkoformatowego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa