Dni Otwarte z drukarkami EFI Pro
28 maj 2019 11:58

W siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe w Opolu miały miejsce tematyczne Dni Otwarte "Internal Design" poświęcone szeroko rozumianemu drukowi dekoracji. Wśród kilkunastu maszyn do druku wielkoformatowego największymi były drukarki LED – EFI Pro 16h i Pro 24f.

Opolski dystrybutor takich marek jak EFI czy Mutoh zaprezentował możliwości, jakie daje współczesny sprzęt do druku cyfrowego z uwzględnieniem dekoracji wnętrz.

„Zaprezentowaliśmy maszyny do druku wielkoformatowego reprezentujące 3 technologie drukowania: bezpośrednio na tkaninach naturalnych i sztucznych, na materiałach sztywnych takich jak kamień, szkło, drewno oraz na mediach elastycznych: tapetach, foliach, płótnach, papierach” - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe. - Domeną produkcyjnych maszyn LED takich jak EFI jest bezpośredni zadruk płyt (np. meblowych) i frontów, paneli podłogowych i elewacyjnych, blatów, drzwi, framug, parapetów, sufitów, szkła dekoracyjnego, elementów mebli… Dzięki cyfryzacji produkcji możliwe jest dostarczanie indywidualnych, spersonalizowanych wzorów jak i nakładowej produkcji. Warto wspomnieć, że światowy potentat, jakim jest IKEA, dostarcza drzwi i meble drukowane właśnie na drukarkach EFI.

Na Dniach Otwartych przedstawiliśmy gościom 2 drukarki marki EFI: stołowy flatbed EFI Pro 24f oraz hybrydowy (rolowo-stołowy) EFI Pro 16h.”

EFI Pro 24f to przemysłowy flatbed o obszarze zadruku 2,54 m szerokości i długości 1,32 m. Nad 4-strefowym stołem z podsysem porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice. Pracują one w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). EFI Pro 24f to drukarka 4-kolorowa z 2 kanałami koloru białego. Posiada funkcję „multiboard”, czyli możliwość jednoczesnego druku różnych prac na różnej wielkości formatkach. Strefy podsysu o standardowych rozmiarach eliminują potrzebę dodatkowego maskowania. Zadruk może się odbywać od krawędzi do krawędzi na materiałach i obiektach o grubości do 5 cm. Nad całością czuwa oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologia przyspieszonego ripowania FAST RIP. Wydajność drukarki sięga 107 m2/h.

EFI Pro 24f zdobył już w Polsce w ubiegłym roku pierwszą targową nagrodę „The Prize For Innovations”.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ploter marki EFI zdobył uznanie branżowych ekspertów. Złoty kolor medalu potwierdza najwyższą światową jakość tego urządzenia. Dodatkowo jesteśmy dumni, że EFI Pro 24f pokonał w tym konkursie wiele innych urządzeń LED-UV. Można powiedzieć, że to debiut idealny. Teraz pora na jego rynkowy sukces, o czym można było się przekonać na Dniach Otwartych” - kontynuuje Paweł Stania.

Z kolei EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter LED o szerokości 165 cm i produktywności do 91 m2/h. Jest to również drukarka przemysłowa, wyposażona w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). EFI Pro 16h drukuje atramentami CMYK i jest wyposażony w podwójny kanał koloru białego w celu zachowania wysokiej prędkości drukowania tym kolorem. „Szesnastka” umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200x1200 dpi. Drukarka jest wyposażona w wiele przydatnych rozwiązań takich jak: listwa antystatyczna, modułowy stół, energooszczędne lampy LED, profesjonalny serwer EFI Fiery pro Server Core.

„(...) Ta maszyna zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników, poszukujących „hybrydowego” rozwiązania do druku zarówno na nośnikach elastycznych z roli, jak i sztywnych płyt. Ten ploter został także nagrodzony Złotym Medalem Festiwalu Druku” - zachwala Paweł Stania.

Oferta polskiego dystrybutora EFI obejmuje więcej maszyn EFI i stale się rozwija.

„Właśnie zadebiutował trzeci ploter serii Pro - EFI Pro 32r. Ten ploter LED 3,20 m zmienia „warunki gry” dzięki najbardziej innowacyjnym technologiom. Piątej generacji głowice z nową technologią UltraDrop oferują natywną wielkość kropli atramentu 7 PL! Co więcej, prędkość druku 207 m2/h onieśmieli konkurencyjne rozwiązania. Dzięki kolorowi białemu można będzie zrealizować niemal każde zlecenie o szerokości 3,20 m.

W naszym portfolio posiadamy nie tylko urządzenia serii Pro, ale także ceniony model H1625 występujący w kilku dedykowanych odmianach” - dodaje Stania.

Więcej informacji o urządzeniach EFI na stronie dystrybutora.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium