Janusz Cymanek doktorem honoris causa
31 maj 2019 15:12

Janusz Cymanek – prezes hubergroup Polska – otrzymał tytuł doktora honoris causa Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie.

„To wielkie wyróżnienie i zaszczyt być tak uhonorowanym przez Akademię. Czuję wielki respekt i szacunek dla niezależnej Akademii Drukarstwa. Fakt pozostawania od prawie 90 lat autonomiczną wyższą uczelnią świadczy o wielkiej sile intelektualnej grona profesorów i adiunktów tej szkoły. To wielki honor być jednym z Was” – mówił do zgromadzonych podczas uroczystości nominacyjnej we Lwowie nauczycieli akademickich UAD i wielu gości zaproszonych na tę uroczystość.

Janusz Cymanek od ponad 25 lat zarządza polskim przedstawicielstwem najstarszej europejskiej fabryki farb drukarskich - hubergroup.

Jest doktorem poligrafii. Odpowiada za Cluster Centralnej i Wschodniej Europy, który obejmuje swoim zasięgiem: Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Białoruś i Ukrainę, Polskę, Czechy i Słowację, Węgry, Macedonię, Albanię, Chorwację, Serbię i Słowenię. To największy pod względem terytorialnym i drugi pod względem sprzedażowym obszar hubergroup na świecie.

Janusz Cymanek jest autorem wielu krajowych i międzynarodowych publikacji. Należy do elitarnego stowarzyszenia International Circle skupiającego nauczycieli akademickich dla branży poligraficznej z całego świata.

W Polsce był organizatorem wielu konferencji i sympozjów oraz jedynego póki co Kongresu Polskiej Poligrafii. Cieszy się dużym uznaniem wśród polskich drukarzy. Wraz z firmą hubergroup wspiera wiele inicjatyw i projektów. Należy do licznych organizacji i stowarzyszeń branżowych. Pod jego auspicjami hubergroup Polska wydaje wiele publikacji i książek dla studentów i specjalistów w branży oraz funduje stypendia i nagrody. Jego pasją są starodruki i ich faksymile oraz książki historyczne. Ostatnio wydał kolekcjonerską edycję Trylogii Henryka Sienkiewicza wraz z komentarzem, co jest edytorskim ewenementem.

Opracowano na podstawie informacji hubergroup Polska

error: Kopiowanie zabronione!
cript>