Rośnie zainteresowanie maszynami do oprawy kalendarzowej JBI
31 maj 2019 11:47

Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – od ponad 20 lat posiada w swoim portfolio maszyny do oprawy kalendarzowej marki JBI. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem klientów i uznaniem użytkowników na całym świecie, również w Polsce.

Wśród maszyn JBI, jakie w swojej ofercie posiada Avargraf, znajdują się zarówno proste urządzenia do oprawy kalendarzowej, jak i duże, wysokowydajne maszyny, a także rozwiązania przeznaczone do pracy w linii np. z falcerkami.

Pb 3300 to maszyna, która jest połączeniem perforatorki z urządzeniem do zamykania spiral typu wire–O. Zwarta i ergonomiczna konstrukcja pozwala na wkomponowanie urządzenia w miejsca o różnym przeznaczeniu - począwszy od biur, poprzez copy shopy, na drukarniach i introligatorniach kończąc. Na popularność wśród zainteresowanych tym urządzeniem, jak podaje Avargraf, wpływa także jego niska cena, co w połączeniu z łatwością i szybkością obsługi oraz uniwersalnością wykonywanych na nim prac ma przynieść użytkownikom wiele korzyści.

Inną propozycją jest maszyna EM 520/450, zaprojektowana do pracy w linii potokowej z falcerkami różnych producentów. Pobierają one, a następnie perforują uprzednio sfalcowane składki. Producent zwraca tu uwagę na fakt zastosowania w tym urządzeniu specjalnego typu narzędzi, umożliwiających wykonanie kilku rodzajów perforacji w jednym uderzeniu. Kolejną zaletą jest wydajność sięgająca 12 tys. cykli na godzinę. Jak zapewnia dostawca, to jedyne tego rodzaju rozwiązanie na rynku.

Wśród maszyn JBI z oferty firmy Avargraf, które cieszą się równie dużym zainteresowaniem, są urządzenia BB 520 P i BB 400 Speed Bind, dedykowane przemysłowej produkcji kalendarzy. Stanowią one połączenie perforatorki i zaciskarki spiral typu wire-O; oba mogą pracować z prędkością maksymalną do 3000 cykli na godzinę. Tym, co je wyróżnia, jest maksymalny format, w jakim mogą pracować. Posiadają w pełni automatyczny proces perforacji, a następnie zamykania spiral. Dzięki temu operator maszyny jedynie musi ją włączyć oraz podać wydrukowane materiały, z których maszyna przygotuje kalendarze.

Jak podkreśla Avargraf, użytkownicy maszyn JBI zwracają szczególną uwagę na fakt, że ich dodatkowymi atutami przydatnymi w codziennej pracy są łatwa i szybka wymiana narzędzi perforujących oraz ich szeroka gama.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf