Rośnie sprzedaż maszyn Landa
3 cze 2019 12:55

Maszyny Landa do druku nanograficznego znajdują kolejnych nabywców na całym świecie.

Pierwsi klienci firmy Landa już sprzedają opakowania i afisze wydrukowane w tej innowacyjnej technologii: „Obecnie widzimy, jak maszyna produkuje 65 000 arkuszy B1 dziennie, i wkrótce przekroczymy tę liczbę” - zapewnia Yishai Amir, CEO spółki Landa.

Dotychczas firma zainstalowała modele Landa S10 u izraelskiego producenta etykiet i opakowań kartonowych Graphica Bezalel w czerwcu 2017 na beta testy, w Grupie Edelmann w Niemczech w kwietniu 2018 i w szwajcarskiej firmie Schelling. Te trzy maszyny są obecnie w 100 proc. operacyjne, a ich produkcja jest sprzedawana.

Maszyny nanograficzne w Graphica Bezalel i Grupie Edelmann właśnie zakończyły etap przejścia z druku 4-kolorowego do wersji 7-kolorowej. Model 7-kolorowy NanoInk CMJNOVB (cyan, magenta, żółty, czarny, pomarańczowy, zielony i niebieski) umożliwia druk 6500 str./h i pokrywa 96 proc. palety Pantone.

Drugi model, maszyna do druku dwustronnego Landa S10P, przeznaczony dla rynku druku komercyjnego, pracuje w firmie Mercury w Stanach Zjednoczonych. „Produkuje prace o wysokiej jakości i krótkich terminach, które nie byłyby rentowne na maszynach offsetowych czy cyfrowych” - zapewnia Landa.

Druga w Ameryce Północnej maszyna Landa S10 jest obecnie instalowana w firmie Virtual Packaging; w trakcie instalacji jest także trzecia. Firma Landa będzie też obecna na kontynencie azjatyckim dzięki przyszłej instalacji modelu S10 w drukarni ZRP w Chinach.

Maszyna zwojowa Landa W10 wzbudza także zainteresowanie drukarń opakowań giętkich. Pierwszy taki model zostanie dostarczony jeszcze w tym roku, jednakże producent nie ujawnia szczegółów.

We Francji grupa Prenant będzie pierwszą drukarnią wykorzystującą technologię nanograficzną; będzie także pierwszą na świecie wyposażoną w maszynę do druku dwustronnego Landa S10P 7-kolorową.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ