Huaguang z wyłącznym dystrybutorem w Polsce
5 cze 2019 12:54

Lucky Huaguang Graphics Co. Ltd., wiodący chiński producent płyt offsetowych, zmodyfikował sposób dystrybucji swoich produktów w Polsce. Sprzedaż na naszym rodzimym rynku do tej pory była podzielona pomiędzy kilku graczy. Huaguang postawił na MMDS Consumables, małopolskiego dostawcę materiałów do druku offsetowego.

To kolejny w ostatnim czasie strategiczny krok Huaguang. Przypomnijmy, że w zeszłym roku ten producent płyt TP-U, LPY, YP-II czy YP-Q wraz z firmą Agfa Graphics oficjalnie ogłosił rozpoczęcie współpracy, obejmującej swoim zakresem rozwiązania dla prepressu. Na potrzeby firmy Agfa HuaGuang rozpoczął produkcję płyt drukowych z wykorzystaniem technologii oraz własności intelektualnej Agfy. Głównym zadaniem współpracy jest wzmocnienie sił produkcyjnych, technologicznych i dystrybucyjnych obydwu dostawców.

Wybór MMDS Consumables jest efektem współpracy z Huaguang, trwającej już od 2017 roku. Obecnie to właśnie MMDS Consumables stał się gwarantem stabilności dostaw płyt Huaguang w Polsce.

„Ta wiadomość jest o tyle korzystna dla odbiorców płyt offsetowych produkowanych przez Huaguang, że już teraz mogą podpisać umowy długoterminowe, gwarantujące bezpieczny bufor magazynowy, eliminujący konieczność długiego oczekiwania na dostawę płyt CtP z Chin. Jakość produktów Huaguang jest znana na naszym rodzimym rynku. Kolejny atut to jakość obsługi oraz serwisu, jaki gwarantuje MMDS Consumables” – mówi Agnieszka Kopecka, PR manager MMDS.

Opracowano na podstawie informacji firmy MMDS Consumables