Nowy Gallus Labelmaster w drukarni Flexodruk
6 cze 2019 13:30

Od kilku tygodni w drukarni Flexodruk w Jaśle pracuje nowa wąskowstęgowa maszyna Gallus Labelmaster 440. Maszyna ta wzmocniła potencjał produkcyjny i możliwości ofertowe drukarni dla wymagającego kręgu stałych i nowych odbiorców. Jest to jedna z pierwszych kilku maszyn Labelmaster w najnowszej konfiguracji w Polsce.

Zakład Poligraficzny Flexodruk - Źrebiec sp. jawna w Jaśle został założony w 1991 roku. Od początku specjalizuje się w produkcji etykiet budując swoją mocną pozycję w oparciu o technologie i rozwiązania Gallusa.

Gallus Labelmaster wyróżnia się specjalną konstrukcją platformową i może być konfigurowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Maszyna miała premierę podczas Gallus Innovations Days w 2016 r. jako rozwiązanie do drukowania wysokiej jakości opakowań i etykiet o szerokości wstęgi 440 mm.

Zbudowana jest z modułów, z których każdy składa się z dwóch zespołów drukujących. Moduły te są dostępne w trzech różnych wariantach. Wariant podstawowy pokrywa wszystkie standardy niezbędne w produkcji etykiet. Wersja „Plus” umożliwia większą elastyczność, natomiast wersja „Advanced” nie pozostawia praktycznie nic więcej do życzenia i jest w pełni konfigurowalna zgodnie z potrzebami klientów co do stopnia automatyzacji. A to wszystko przy kosztach inwestycji, które dla produktów klasy premium były dotychczas nieosiągalne.

Proces wymiany zespołów drukujących jest prosty i precyzyjny dzięki nowemu systemowi montowania. Zespoły drukujące są dokładnie umiejscawiane i blokowane na jednostce bazowej, dzięki czemu niezależnie od wybranego podłoża drukowego od momentu uruchomienia maszyny zapewnione jest idealne pasowanie.

Elastyczność maszyny, wysoka prędkość drukowania do 200 m/min przy zachowaniu precyzji pasowania, co przekłada się na wysoką jakość produkcji i stabilność, przekonały nas od samego początku. Ta maszyna idealnie odpowiada naszym potrzebom i standardom, o jakie dbamy” – mówi Józef Źrebiec, właściciel Flexodruku.

Jakość naszych etykiet, uczciwe podejście do biznesu, naszych klientów i najdrobniejszych kwestii jest dla nas kluczowa – dodaje Edyta Źrebiec-Frączek, współwłaścicielka firmy. - Udało nam się zbudować silną markę nie tylko na Podkarpaciu ale także wśród klientów w całym kraju. Chcemy nadal koncentrować się na etykietach i fleksografii i wykorzystywać nasz know-how w zakresie tego segmentu produkcji poligraficznej, który wykorzystuje najnowsze technologie. Obecnie mamy jeszcze dwie wysokowydajne maszyny Gallus ECS 340, a nowy Labelmaster doskonale je uzupełnił.”

Maszyna umożliwia drukowanie na szerokim spektrum podłoży od papieru i PE aż do PP i folii. Zespół sitodrukowy oraz złocenia umożliwiają wysokiej jakości uszlachetnianie. Jest to o tyle ważne dla drukarni Flexodruk, że w oparciu o cały park maszynowy oferuje ona szerokie portfolio etykiet: etykiety na papierze, na folii samoprzylepnej, etykiety termoczułe, etykiety uszlachetniane laminowane, złocone, srebrzone, etykiety wykonane metodą peel-off oraz etykiety typu IML/BML.

Drukarnia Flexodruk od ponad 10 lat posiada certyfikat jakości wg normy ISO 9001, ale o najwyższej jakości wyrobów świadczy przede wszystkim szerokie grono odbiorców m.in. z branż spożywczej, chemicznej i kosmetycznej. Poza nowoczesnym parkiem maszynowym, ogromnym doświadczeniem i sprawną organizacją procesów produkcyjnych oraz logistycznych zakład dysponuje własnym studiem projektowym, przygotowalnią CtP i niebagatelną bazą wykrojników etykiet.

Doskonałą okazją do zapoznania się z drukarnią Flexodruk będzie dzień otwarty organizowany wspólnie z firmą Heidelberg Polska 25 czerwca w siedzibie drukarni w Jaśle.

Nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się na żywo naszym maszynom Gallus Labelmaster oraz ECS. Z przyjemnością pokażemy nasz zakład oraz uchylimy rąbka tajemnicy, jak funkcjonuje” – mówi Paweł Frączek, kierownik drukarni.

Poza prezentacjami maszyn i zwiedzaniem drukarni podczas części seminaryjnej poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące przygotowalni, zastosowania sita rotacyjnego Gallus Screeny oraz zarządzania drukarnią etykietową. Dzień otwarty zakończy uroczysta kolacja w Pałacu Polanka.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska