Program Fujifilm PlateSense dostępny w całej Europie
10 cze 2019 15:40

Ceny aluminium osiągnęły historycznie wysokie poziomy, a drukarnie często nie są w stanie przerzucić większych kosztów produkcji na swoich klientów. W odpowiedzi na ten globalny problem firma Fujifilm zaprojektowała nowatorski proces biznesowy, który pozwala drukarniom efektywnie zarządzać lub nawet zlecać produkcję płyt. Teraz, po udanym teście w Wielkiej Brytanii, inicjatywa Fujifilm PlateSense ma szansę zrewolucjonizować etap przygotowalni w firmach w całej Europie. Drukarnie offsetowe w całym regionie będą teraz miały możliwość albo zmniejszenia kosztów ogólnej administracji, albo umożliwienia Fujifilm zarządzania procesem produkcji płyt, tak aby same mogły skoncentrować się na prowadzeniu swojej działalności z maksymalną wydajnością.

W ramach programu PlateSense Fujifilm dostarcza płyty klientom dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebują, wraz ze wszystkimi powiązanymi urządzeniami CtP i materiałami eksploatacyjnymi, jednocześnie zarządzając zbiórką odpadów i aluminium oraz zapewniając kompleksową konserwację, serwis i wsparcie. W ramach współpracy możliwe jest również wprowadzenie dodatkowych usług, takich jak aktualizacja do rozwiązania Fujifilm XMF Workflow, a nawet zarządzanie personelem zajmującym się procesami przygotowania do druku.

Wszystkie wymienione obciążenia złożą się na jedną, kompletną cenę płyty, dzięki czemu koszty operacyjne i robocizna zostaną zredukowane lub zwolnione, ponieważ celem Fujifilm jest odciążenie zarządzania procesem produkcji płyt. Pozwoli to drukarniom offsetowym skoncentrować się na prowadzeniu działalności i korzystać z potencjalnych usprawnień wydajności i oszczędności kosztów operacyjnych.

PlateSense opiera się na asortymencie płyt bezprocesowych i low-chem (o niskim zużyciu chemii) Fujifilm Superia, co oznacza, że firma może zaoferować konkurencyjne, wysokiej jakości rozwiązanie dla każdej aplikacji. Drukarnie nie tylko skorzystają z wyższej wydajności i wynikających z niej korzyści w zakresie oszczędności zasobów, jakie już przynoszą te płyty, ale również będą w stanie uprościć cały proces produkcji płyt i zmniejszyć koszty operacyjne.

„Pomimo rosnącego udziału druku cyfrowego i szybkiego postępu w tej technologii - również za sprawą Fujifilm – globalny wolumen druków offsetowych jest nadal znacznie wyższy niż wydruków cyfrowych – mówi Chris Broadhurst, szef rozwiązań offsetowych w Fujifilm Graphic Systems EMEA. - Choć proporcje te będą się z czasem zmieniać, znaczenie innowacji w procesach druku offsetowego jest niezmiernie ważne. (...) Nasz nowy program PlateSense przenosi współpracę na zupełnie inny poziom, wprowadzając całkowicie nowy model biznesowy. Udowodnił on swój potencjał, sprawdzony z powodzeniem w Wielkiej Brytanii i już przyczynił się do zwiększenia rentowności wielu firm na tym rynku. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że mamy teraz możliwość dostarczenia tego samego czasu i oszczędności kosztów nowym i istniejącym klientom w całej Europie, w skali, o jakiej nigdy by nie pomyśleli, że jest to możliwe.” AN