Dni Otwarte z pomysłem na biznes
11 cze 2019 15:40

28 czerwca Atrium Centrum Ploterowe zaprasza do swojej siedziby w Opolu na Dni Otwarte z technologiami druku wielkoformatowego. Tym razem formuła „open day” zostanie rozszerzona m.in. o gotowe pomysły na biznes.

„Chcemy wyjść naprzeciw i zaprezentować „gotowe rozwiązania”, które pomogą rozszerzyć istniejący biznes o nowe możliwości. Co więcej, pozwolą też rozpocząć przygodę z wielkim formatem i zająć się np. drukiem flag, meblarstwem czy oklejaniem pojazdów. Przygotowaliśmy 10 gotowych biznesów. Nasze „pomysły na biznes” obejmują gotowe rozwiązania obejmujące odpowiednie urządzenie drukujące; jeśli biznes tego wymaga, to urządzenia dodatkowe (np. dla aplikatora folii będzie to laminator), oprogramowanie, atramenty. Do tego dorzucamy spory zapas niezbędnych materiałów, nierzadko kilkaset metrów i nasz know-how. Całość zamykamy w kompaktowej racie leasingu 0 proc. I przepis na sukces gotowy!” - mówi Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Cyfrowy druk flag to bardzo intratny biznes. W czasach, gdy banery są coraz bardziej „opatrzone”, materiał typu flaga jest z wielu powodów uzasadnionym wyborem. Flagi to ekologiczny nośnik grafiki zewnętrznej i wewnętrznej, stanowiący atrakcyjne uzupełnienie innych form reklamowych. Zadrukowane z jednej strony, gwarantują atrakcyjną kolorystykę z obu stron. Flagi to także trwały materiał, dający możliwość wielokrotnego stosowania: można go wyprać i rozwiesić na nowo. Niska waga tego materiału oznacza łatwość składania i transportowania.

„Jak widać, materiał typu „flaga” ma mnóstwo zalet, dlatego skonstruowaliśmy zestaw do jej wytwarzania obejmujący: drukarkę sublimacyjną Mutoh ValueJet 1604 WX z nawijarką wydruków, kalander PX-180, oprogramowanie Onyx 18. Do tego „dorzucamy” 550 m2 naszej bestsellerowej flagi Ikonos z certyfikatem B1 i 318 m2 papieru sublimacyjnego. Wszystko to przywieziemy, zainstalujemy i przeszkolimy z obsługi - zachęca Paweł Stania. - Należy podkreślić, że taki zestaw technologiczny będzie idealny do druku flag, ale także pozwoli zdywersyfikować produkcję o zupełnie inne produkty dla różnych branż: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej. Posłuży więc do produkcji koszulek, odzieży sportowej, smyczy, tkanin dekoracyjnych i reklamowych. W procesie termosublimacji grafikę można przenosić także na kubki, sprzęt sportowy, płyty, szkło, drewno, metal, tworzywa, gadżety i wiele wiele innych. Ploter sublimacyjny idealnie wpisuje się też w zmiany zachodzące w druku wielkoformatowym, gdzie coraz więcej aplikacji wykonuje się na ekologicznych nośnikach (np. tkaninach) a potrzeby są coraz częściej spersonalizowane.”

Cyfrowy druk na płytach meblowych, frontach, wypełnieniach, blatach, dekorach, szkle jest możliwy dzięki technologii druku LED-UV. Możliwość personalizowania i druku już od 1 egzemplarza daje możliwość produkcji dla klientów końcowych, indywidualnych aranżacji hoteli, restauracji, firm i wielu innych.

„Nasz drugi „gotowiec” to zestaw „meblarski” obejmujący hybrydową drukarkę wielkoformatową Mutoh ValueJet 1626 UH, dającą możliwość zadruku na materiałach elastycznych z roli jak i sztywnych płyt, paneli, frontów, szkła itd. Oprócz tego w skład zestawu wchodzą specjalne adaptery i atramenty w workach, dwa modułowe stoły umożliwiające druk płaski, oprogramowanie ONYX w wersji PosterShop. Na dobry start „dorzucamy” 205 m2 folii samoprzylepnej IKONOS LINO o strukturze canvasu, sprawdzającej się w dekoracjach elementów mebli i frontów oraz 150 m2 płyt PVC o grubości 8 mm - mówi Stania. - Również w tym „pomyśle na biznes” nie zamykamy drogi na dywersyfikację usług, gdyż śmiało można ten zestaw wykorzystać w reklamie, wystawiennictwie, opakowaniach, dekoratorstwie i wielu innych.”

Rejestracja na Dni Otwarte na stronie organizatora – Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>