Przetestuj EFI Pro 24f w Atrium
12 cze 2019 11:32

Podczas Dni Otwartych w siedzibie firmy Atrium w Opolu największą prezentowaną maszyną będzie flatbed EFI Pro 24f.

„Zapraszamy 28 czerwca do Opola wszystkich tych, którzy chcą zapoznać się z nowoczesnymi i ekologicznymi technologiami druku wielkoformatowego. Pokażemy „w akcji” kilkanaście urządzeń, reprezentujących kilka technologii druku cyfrowego.(...) Pokażemy, że na maszynie EFI Pro 24f można z powodzeniem zadrukować choćby skrzydło drzwiowe. I nie jest to sen przyszłości, gdyż światowy potentat meblarstwa, jakim jest IKEA, dostarcza drzwi drukowane w polskich fabrykach właśnie na drukarkach EFI! - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora drukarek EFI.

EFI Pro 24f to przemysłowy flatbed o obszarze zadruku 2,54 m szerokości i długości 1,32 m. Jest to drukarka 4-kolorowa (CMYK) z 2 kanałami koloru białego. Nad 4-strefowym stołem z podsysem porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice Ricoh. Pracują one w technologii zmiennej wielkości kropli. Wydajność drukarki sięga 107 m2/h.

EFI Pro 24f posiada funkcję „multiboard”, czyli możliwość jednoczesnego druku różnych prac na różnej wielkości formatkach. Dodatkowo strefy podsysu o standardowych rozmiarach eliminują potrzebę dodatkowego maskowania. Zadruk może się odbywać od krawędzi do krawędzi na materiałach i obiektach o grubości do 5 cm.

Nad całością czuwa oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FAST RIP”.

„Zaletą produkcyjnych maszyn LED takich jak EFI jest bezpośredni zadruk materiałów. Dla branży reklamowej będzie to zadruk kartonu POS, dla branży dekoratorskiej będzie to szkło, kamień lub drewno.

Ale oczywiście można znaleźć swoją niszę, np. producent zewnętrznych rolet może zadrukowywać panele indywidualnym wzorem i tym sposobem wyróżnić się na tle konkurencji.

Z szerokich możliwości EFI Pro 24f skorzystają przykładowo także meblarze lub dekoratorzy. Fronty, panele podłogowe i elewacyjne, blaty, drzwi, framugi, parapety, sufity, szkła dekoracyjne… to wszystko można „customizować” za pomocą technologii LED-UV” - kontynuuje Stania.

EFI Pro 24f zdobył już w Polsce w ub.r. pierwszą targową nagrodę „The Prize For Innovations”.

Atramenty LED marki EFI zawierają śladowe ilości lotnych substancji organicznych i są pozbawione metali ciężkich. Ponad połowę składu atramentów stanowią monomery i oligomery uzyskane z zasobów odnawialnych takich jak rośliny i biomasa. Atramenty oferują jedną z najszerszych gam kolorystycznych w branży drukarskiej i zapewniają spójne, powtarzalne rezultaty.

Atramenty EFI LED zostały opracowane w celu bezpośredniego druku na szerokim spektrum nośników giętkich i płaskich, eliminując potrzebę wieloetapowego procesu produkcji lub potrzeby nakładania specjalnych powleczeń do produkcji na płaskich materiałach.

Rejestracja na Dni Otwarte na stronie Atrium Centrum Ploterowe.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium