Durst prezentuje nową technologię Alpha na ITMA 2019
18 cze 2019 15:33

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, prezentuje platformę technologiczną Alpha podczas targów ITMA (Fira de Barcelona, 20-26 czerwca).

Piąta generacja systemów drukujących Alpha dostarczana wraz z nowym oprogramowaniem firmy Durst powstała, aby sprostać zwiększonym wymaganiom rynku druku cyfrowego na tekstyliach. Nowe systemy drukujące Alpha Series 5 190 i 330, które zostaną zaprezentowane na targach ITMA, oferują ulepszenia w zakresie obsługi materiałów, wydajności i różnorodności podłoży. Platforma technologiczna zapewnia trwałe, elastyczne i skalowalne rozwiązania dla każdej aplikacji, umożliwiając między innymi bezwodną produkcję z użyciem nowych atramentów Durst Advanced Digital Pigment.

Drukarki Alpha Series 5 zostały wyposażone w nowy system Durst Workflow Print oraz narzędzie monitorujące Durst Analytics. Z myślą o sprzedaży internetowej wprowadzono także funkcję Durst Smart Shop. Nowe oprogramowanie zapewnia użytkownikom dostęp do kluczowych procesów realizowanych w procesie produkcji, takich jak zarządzanie kolorami i RIP.

Jak zapewnia producent, nowa seria Alpha 190/330 5 z opcją SuperMultipass pozwala na osiągnięcie o 30 proc. lepszej wydajności w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku systemami. Nowa generacja urządzeń drukujących integruje zaawansowane technologie wykorzystane w głowicach drukujących, atramentach, jednostkach suszących i oprogramowaniu. Alpha Series 5 może również posiadać opatentowany system obróbki wstępnej SwiftJet umieszczony przed drukarką. Cyfrowa obróbka wstępna jest szczególnie cenna w przypadku krótkich serii produkcyjnych.

Jako uzupełnienie Durst oferuje przyjazne dla środowiska systemy atramentowe. Innowacyjny Advanced Digital Pigment znajduje zastosowanie w aplikacjach tekstylnych – ma wysoką odporność na światło i ścieranie na mokro, co sprawia, że może być z powodzeniem wykorzystywany w przypadku rozmaitych rodzajów tkanin. Ponadto rodzina atramentów obejmuje między innymi Durst Disperse HD oraz Durst Reactive HD – atramenty pierwszego wyboru dla tkanin poliestrowych, regularnie stosowane w druku na tekstyliach domowych, odzieży, flagach, banerach i oznakowaniach zewnętrznych.

Martin Winkler, manager ds. druku na tekstyliach w firmie Durst, powiedział: „ITMA to kolejna ważna platforma, na której zaprezentujemy naszą sprawdzoną technologię Alpha i zaawansowane oprogramowanie. Rynek tkanin i tekstyliów wspiera szybką realizację krótkich serii produkcyjnych i zrównoważony rozwój, których ekspansja jest możliwa za sprawą technologii cyfrowej. Coraz więcej klientów może oszczędzać środki, redukując koszty produkcji i skracając terminy dostaw. W tym zakresie wspieramy klientów zapewniając im wykwalifikowanych konsultantów w ramach Durst Professional Services, a także kompleksowe szkolenia odbywające się w naszym Customer Experience Center w siedzibie głównej w Brixen. ”

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst

error: Kopiowanie zabronione!