Datacolor wprowadza dwa zestawy narzędzi dla fotografów
19 cze 2019 09:31

SpyderX Capture Pro i SpyderX Studio to zestawy profesjonalnych narzędzi umożliwiających precyzyjne zarządzanie kolorem, przeznaczone dla fotografów. SpyderX Capture Pro składa się z czterech elementów (kalibrator SpyderX Elite, narzędzie Spyder Cube do korekcji balansu bieli, wzornik barw Spyder Checkr oraz kalibrator Spyder LensCal do pomiaru i korekcji ostrości w aparatach fotograficznych), natomiast SpyderX Studio z trzech elementów (kalibrator SpyderX Elite, narzędzie Spyder Cube do korekcji balansu bieli oraz narzędzie Spyder Print do kalibracji ustawień drukarki). Oba zestawy są zamknięte w wytrzymałej metalowej walizce.

Zarówno SpyderX Capture Pro, jak i SpyderX Studio zawierają najnowszy, najszybszy kalibrator w ofercie Datacolor – SpyderX Elite. Skraca on czas trwania kalibracji do 1-2 minut (aż 4-krotnie w porównaniu ze starszymi modelami). Jego zaawansowany mechanizm oparty na szklanym układzie optycznym gwarantuje wysoką precyzję kalibracji, a dzięki asystentowi kalibracji obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i intuicyjna. Ponadto funkcja SpyderProof pozwala zobaczyć efekty kalibracji na obrazach „przed i po”, także na przykładzie własnych zdjęć użytkownika.

W obu zestawach znajduje się również narzędzie Spyder Cube, służące do korekcji balansu bieli, ekspozycji zdjęcia, poziomu czerni oraz jasności. Spyder Cube znacznie upraszcza edycję RAW-ów, pozwalając korzystać z narzędzi popularnych programów takich jak Adobe Photoshop i Adobe Photoshop Lightroom. Urządzenie wykonano z niezwykle wytrzymałej żywicy hybrydowej (ABS Cycoloy), dzięki której jest odporne na wstrząsy i blaknięcie, a także spektralnie neutralne.

SpyderX Capture Pro zawiera ponadto narzędzie Spyder LensCal, umożliwiające pomiar układu automatycznego ustawiania ostrości (autofokusa) aparatu i jego korekcję, a także oferujący 48 pól barwnych wzornik Spyder Checkr. Z kolei SpyderX Studio zawiera narzędzie Spyder Print, które pozwala tworzyć własne profile dla różnych kombinacji drukarek, tuszy i rodzajów papieru.

Zestawy SpyderX Capture Pro i SpyderX Studio będą dostępne w sprzedaży od końca czerwca.

Opracowano na podstawie informacji firmy Alstor