Inca Digital wprowadza nową serię Onset X HS  
21 cze 2019 12:31

Brytyjska firma Inca Digital rozszerzyła platformę płaskich maszyn drukujących serii Onset X o dwa nowe systemy: Onset X2 HS (high speed) i Onset X3 HS, które oferują ponad 50 proc. wzrost prędkości, tryb drukowania w jednym cyklu, pełną automatyzację i narząd trwający 30 s.

Premiera systemu Onset X HS została połączona z wprowadzeniem na rynek nowego systemu atramentów Fujifilm - Uvijet OX, który wykorzystuje zupełnie nową, unikalną i opatentowaną przez Fujifilm Speciality Ink Systems w Wielkiej Brytanii, zaprojektowaną specjalnie dla rodziny drukarek Onset X HS technologię w celu uzyskania wyjątkowej przyczepności na sztywnych nośnikach z tworzyw sztucznych przy najwyższych prędkościach. Opierając się na sukcesie wielozadaniowej serii farb Fujifilm OW, atrament Uvijet OX będzie początkowo dostępny jako sześciokolorowy zestaw CMYK Lc Lm i umożliwi maszynie  Onset X HS drukowanie na szerokiej gamie sztywnych nośników z tworzyw sztucznych z dużą prędkością i maksymalną przyczepnością, szybkością utwardzania i jakością, pomagając w otwarciu nowych rynków dla tej gamy drukarek.

Nowa seria HS może drukować z prędkością do 1450m2/godz. - o ponad 50 procent większą niż poprzednio opublikowane dane dotyczące wydajności. Właściwości adhezyjne nowego atramentu Uvijet OX zapewniają również maksymalną przyczepność do znacznie szerszego zakresu nośników, takich jak polistyren czy polipropylen nawet przy najwyższych prędkościach drukowania.  Nowa seria HS jest kompatybilna z gamą robotów Inca Digital, a stopień automatyzacji jest tak wysoki, że narząd zajmuje zaledwie 30 s.

„Wszyscy wiemy, że rynek stale się rozwija, a firmy poligraficzne muszą zapewnić, że posiadają technologię druku, która nie tylko odpowiada dzisiejszym potrzebom, ale daje im możliwość szybkiego i sprawnego reagowania na wyzwania jutra – komentuje Stephen Tunnicliffe-Wilson, dyrektor generalny Inca Digital. - Wierzę, że linia produktów Onset X HS daje tym firmom prędkość, wydajność, jakość i elastyczność, dzięki którym mogą pewnie podejmować te wyzwania i w pełni wykorzystać posiadane możliwości".

 Nowa seria Onset X HS i atramenty Uvijet OX otwierają szeroki zakres nowych zastosowań i możliwości na rynkach, na których rośnie zapotrzebowanie na krótsze serie, ale najwyższej jakości druk na tekturze falistej, opakowaniach i sztywnych tworzywach sztucznych innych niż PVC.

Więcej szczegółów w lipcowej Poligrafice. AN