Robert Stabler na czele Koenig & Bauer Durst GmbH
9 lip 2019 11:59

Firma Durst, producent zaawansowanych technologii do druku i produkcji cyfrowej, oraz Koenig & Bauer, najdłużej funkcjonujące na globalnym rynku przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją maszyn drukujących, podjęły wspólną decyzję o mianowaniu Roberta Stablera na stanowisko dyrektora zarządzającego nowej spółki joint venture Koenig & Bauer Durst GmbH, utworzonej na początku maja br. Stabler obejmie swoje stanowisko 1 sierpnia 2019 r.

Robert Stabler, który wychowywał się w Wielkiej Brytanii, posiada międzynarodowe doświadczenie z pracy w firmach technologicznych obsługujących sektor graficzny i zarządzania dokumentami. Przed przystąpieniem do Koenig & Bauer Durst pełnił w Stanach Zjednoczonych funkcję starszego wiceprezesa w dziale Continuous Feed Business firmy Xerox; wcześniej zajmował stanowiska kierownicze w HP oraz Agfie.

Nowa spółka joint venture skupia się na rozwoju i marketingu jednoprzebiegowych systemów druku cyfrowego, przeznaczonych do zadruku pudełek składanych oraz tektury falistej. Koenig & Bauer Durst będzie operowała ze swej głównej siedziby w niemieckim Würzburgu i blisko współpracowała z globalnymi strukturami obu firm-matek. Na początku w jej ofercie znajdą się: maszyna CorruJET 170 z gamy rozwiązań Koenig & Bauer i Durst SPC 130 wraz z powiązanymi z nimi usługami serwisowymi; firma dodatkowo skoncentruje się na opracowywaniu atramentów do druku i rozwoju systemu VariJET 106.

„Z niecierpliwością czekam na podjęcie nowego wyzwania w sektorach pudełek składanych i opakowań z tektury falistej - przyznał Stabler. - Oba są gotowe na cyfrową transformację, wynikającą ze spadku nakładów oraz ogromnego zapotrzebowania marek na niezawodne, niedrogie, niskonakładowe i dostępne w wielu wersjach rozwiązania. Wykorzystamy wszelkie kwalifikacje Dursta i Koenig & Bauer, by stworzyć najlepsze rozwiązania: wiedzę dotyczącą obrazowania cyfrowego, systemów produkcyjnych, atramentów i oprogramowania Dursta oraz doświadczenie w zakresie mechaniki, wysokonakładowych cykli procesowych, inżynierii i transportu papieru Koenig & Bauer - oraz, naturalnie, fantastyczne strategie rynkowe obu firm.”

Christoph Gamper, dyrektor generalny Durst Group, dodał: „Witamy Roberta Stablera, który może pochwalić się imponującymi osiągnięciami, jest inspirującym liderem i posiada doświadczenie w proaktywnym wdrażaniu zmian w strukturach zarządczych firm, jak również w zakresie rozwoju nowych rynków. Zespół, który stworzyliśmy z myślą o joint venture, będzie dostarczał wszelkie niezbędne rozwiązania na rynki pudełek składanych i tektury falistej, gdzie linie do produkcji cyfrowej zapewnią wielki potencjał rozwojowy.”

Claus Bolza-Schünemann, dyrektor generalny Koenig & Bauer AG, oświadczył: „To początek czegoś bardzo wyjątkowego w branży druku i opakowań. Jesteśmy bardzo podekscytowani szansami, jakie stają przed nami, oraz pewni, że stworzymy świetny zespół z Robertem Stablerem na jego czele. Połączymy nasze wyjątkowe technologie i wiedzę rynkową, by zaoferować najnowocześniejsze produkty, zoptymalizowane rozwiązania dla naszych klientów, z uwzględnieniem niezawodnego serwisu i wsparcia.”
Na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer opracował TK