Nowe monitory do smart signage
12 lip 2019 09:21

Sharp wprowadza na rynek serie PN-HB oraz PN-HM monitorów smart signage, które pozwalają wyświetlać przyciągające uwagę, atrakcyjne treści wizualne w biurach, sklepach i centrach handlowych, miejscach użyteczności publicznej. Nowe monitory wielkoformatowe są wyposażone w system operacyjny Android, zintegrowany z procesorem System on Chip (SoC), co daje firmom pełną swobodę w zarządzaniu ich przekazem.

Modele PN-HB 651/751/851 i PN-HM 651/751/851 są dostępne w trzech rozmiarach: 65, 75 i 85 cali. Mogą być spersonalizowane w taki sposób, by spełniać wymagania wielu różnych zastosowań. Wszystkie monitory wyświetlają obrazy w rozdzielczości UHD 3480x2160, a dzięki ich wysokiej jasności między 350 a 500 cd/m² ekrany są dobrze widoczne nawet w przestrzeniach o intensywnym oświetleniu. Współczynnik kontrastu 5000:1, jednakowy we wszystkich modelach, poprawia odtwarzanie barw i zwiększa głębię czerni.

Dla jeszcze większej swobody instalacyjnej monitory PN-HB i PN-HM można montować w orientacji poziomej, pionowej, pod kątem oraz ekranem w dół i do góry. Modele PN-HB są przystosowane do pracy w trybie 16/7, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w miejscach, które mogą pozwolić sobie na przerwy. Za to modele PN-HM mogą pracować w trybie 24/7.

Monitory zapewniają kilka opcji łączności, dzięki czemu są zgodne z prawie każdym oprogramowaniem Digital Signage. Najnowsza wersja systemu Android (Nougat) jest zintegrowana z modułem SoC i sprawia, że urządzenia mogą obsługiwać kilka transmisji materiałów wideo bogatych w detale.

Nowe modele oferują zintegrowaną łączność Wi-Fi – bezprzewodowy sposób połączenia monitora z routerem, co doskonale sprawdza się w sklepach i przestrzeniach publicznych, gdzie konieczna jest możliwość wyświetlania informacji w kilku różnych miejscach. By ułatwić instalację i konserwację, gdy monitory zamontowane są w trudno dostępnych miejscach, wbudowana funkcja Bluetooth zapewnia także wygodną metodę podłączenia klawiatury, myszki i urządzeń audio.

Wszystkie sześć nowych monitorów jest wyposażonych w gniazdo mini-OPS, które zapewnia firmom jeszcze większą elastyczność rozbudowywania funkcjonalności urządzeń przy minimalnym okablowaniu. Użytkownicy mogą wybrać spośród trzech dodatkowych modułów, umożliwiających bezprzewodową transmisję treści w jakości 4K na duże odległości, łączenie bezprzewodowe nawet z 10 dodatkowymi, inteligentnymi urządzeniami oraz skuteczne przekształcenie monitora we w pełni funkcjonalny komputer Windows.

Ponadto monitory są kompatybilne z platformą Sharp Open Architecture, która wspiera rozwój aplikacji zewnętrznych producentów. Użytkownicy będą mogli współpracować z wybranymi partnerami, by opracować skrojone na miarę oprogramowanie dopasowane do ich potrzeb, co da im dostęp do kompleksowego środowiska rozwiązań signage.

Zdajemy sobie sprawę, że firmy mają różne zapotrzebowania w zakresie narzędzi signage i że nie ma uniwersalnego rozwiązania. Z dumą oferujemy najwszechstronniejsze serie monitorów signage dostępne na rynku, nasze najnowsze modele PN-HB oraz PN-HM, które zapewniają przedsiębiorstwom jeszcze więcej sposobów zarządzania, kontrolowania i wyświetlania treści” – podsumowuje Maciej Materna, product manager Visual Solutions, Sharp CEE.

Wszystkie nowe modele z rodziny PN-HB i PN-HM są już dostępne u przedstawicieli Sharp i ich partnerów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sharp