Nowości Nilpeter na Labelexpo Europe 2019
17 lip 2019 17:34

Pod hasłem promującym sto lat rynkowej działalności firma Nilpeter zaprezentuje w trakcie wrześniowych targów Labelexpo Europe 2019 dwie flagowe maszyny fleksograficzne serii FA. Obie maszyny będą wyposażone w szereg nowych, przełomowych technologii.

Pierwsza z prezentowanych maszyn FA, drukująca na wstędze szerokości 17 cali, będzie wyposażona w stacje foliowania na zimno oraz laminowania, jak również w nową, pracującą z dużą prędkością stację wycinania semirotacyjnego. Urządzenie, które na Labelexpo Europe 2019 będzie miało swoją światową premierę, wykorzystuje dwie nowe technologie inkjetowe w formie zespołów do nakładania lakierów typu High-Built oraz białej farby o wysokim stopniu krycia.

Firma Nilpeter pokaże wszechstronność swej maszyny oraz zapewnianą przez nią wartość dodaną w trakcie prezentacji na żywo druku etykiet na wina i alkohole.

Druga z maszyn na stoisku w Brukseli to nowy przedstawiciel serii FA drukujący na wielu podłożach o szerokości 22 cali. Zastosowano w nim m.in. nową stację szybkiej wymiany wykrojników, laminację UV oraz suszenie UV-LED. Z użyciem wspomnianej maszyny firma zamierza zaprezentować wydajny druk różnorodnych opakowań giętkich na produkty spożywcze i napoje w trakcie targów.

Na podstawie informacji Nilpeter opracował TK